برپایی کارگاه‌های «چهارفصل تئاتر ایران» بعد از نارنجی شدن تهران

تهران- ایرنا- مدیر پروژه‌ آموزشی نمایشنامه‌نویسی سراسری چهارفصل تئاتر ایران از برگزاری ششمین کارگاه‌های فصلی این پروژه‌ به محض خروج تهران از وضعیت قرمز کرونا خبر داد.

به گزارش ایرنا، ایوب آقاخانی طراح و مدیر پروژه‌ آموزشی نمایشنامه‌نویسی سراسری چهارفصل تئاتر ایران از انتظارِ دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی حوزه‌ هنری برای قرار گرفتن پایتخت در وضعیت نارنجی به منظور برگزاری کارگاه‌های فصلی پروژه‌ جامع ملی آموزش درام‌نویسی به خارج از پایتخت یعنی «چهارفصل تئاتر ایران» خبر داد.

مدیر دفتر مطالعات و پژوهش‌های مرکز هنرهای نمایشی خاطرنشان کرد: ششمین فراخوان این پروژه با عنوان کودک و محیط زیست با شرکت علاقه‌مندان به نمایشنامه‌نویسی از استان‌های مختلف مورد استقبال قرار گرفت و طرح‌های منتخب توسط اعضای هیات‌ علمی این فصل متشکل از شهرام کرمی، سیدحسین فدایی حسین و سعید اسدی معرفی و نسخه‌ کامل نمایشنامه‌ به‌دست‌آمده از طرح‌های منتخب هم توسط اعضای این هیات‌ علمی خوانده شدند.

به گفته وی قرار بود برای منتخبان این مجموعه که برای انتخابشان ادله‌ اعضای هیات علمی مبنا قرار می‌گیرد کارگاه حضوری برگزار شود که متأسفانه درست در همین مرحله، تهران از نظر رنگ‌بندی کرونایی در وضعیت قرمز قرار گرفت. به محض خروج از این وضعیت کارگاه‌ها برگزار می‌شوند تا حاضران در کارگاه‌ها، نسخه‌ نهایی اثر خود را پس از بازنویسی و تصویب وارد مرحله‌ چاپ کنند.

آقاخانی آثار دخت نارنج و ترنج نوشته‌ امیرحسین طاهری از کرمان، دوستی مبارک و آقای درخت نوشته‌ پژمان شاهوردی از لرستان، ژیان نوشته‌ صابر دل‌بینا از کردستان، زیبا نوشته‌ فاطمه شافعیان از مازندران، دنیای خاکستری نوشته‌ کورش نیک‌پیام از اصفهان، دماغ یا بوق نوشته‌ لیلا روغنگیر قزوینی از قزوین و فلامینگو نوشته‌ لیلا روغنگیر قزوینی از قزوین را به عنوان برگزیدگان این فصل برای شرکت در کارگاه‌های فصلی و بازنویسیِ اثر نهایی و احتمال چاپ آثار معرفی کرد.

فراخوان جدید این پروژه همزمان با برگزاری کارگاه‌های فصلی آن منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha