ابلاغ دستورالعمل دریافت تسهیلات تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و Ph.D

تهران-ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از آمادگی برای ارائه تسهیلات بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان دستیاری و phd و ابلاغ دستورالعمل اجرایی به دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

 به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و آموزشی وزارت بهداشت ، بهروز رحیمی افزود: دستور العمل اجرایی جهت ثبت نام دانشجویان برای دریافت این تسهیلات  به دانشگاه ها ابلاغ شده است و دانشجویان از این پس می‌توانند از بیمه‌های اختیاری و خویش فرمای این سازمان استفاده کنند که در مجموع سوابق خدمت آنها لحاظ می شود و ارزش افزوده ای را در آینده برای آنها ایجاد می کند.

وی توضیح داد: اعتبار بیمه تامین اجتماعی دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی (Ph.D) از محل منابع صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تامین خواهد شد. این وام توسط صندوق رفاه به نمایندگی از دانشجویان تحت عنوان هزینه های بیمه پرداخت می شود و دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل می توانند این هزینه ها را در اقساط بلند مدت بازپرداخت کنند.

رحیمی در خصوص زمان ثبت نام خاطرنشان کرد: ما در صندوق رفاه آماده ارائه وام مذکور به  دانشجویان برای بیمه تامین اجتماعی می باشیم و دانشگاه ها فرصت دارند حداکثر تا روز ۱۲ مرداد ماه  اسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان اعلام کنند.

وی افزود: اولویت ما پس از اعطای وام به دانشجویان دستیاری و phd، برقراری بیمه تامین اجتماعی برای این قشر بود که خوشبختانه با رایزنی ها، جلسات متعدد کارشناسی با نهاد های مربوطه و حمایت های وزیر بهداشت، تفاهم نامه ای با سازمان تامین اجتماعی منعقد شد و به دنبال آن پیش ثبت نام دانشجویان متقاضی در سایت صندوق رفاه از اواسط  تا ۳۱ ام خردادماه انجام شد که در پایان زمان ثبت نام  بیش از هفت هزار نفر از دانشجویان دستیاری  و phd با نام نویسی درخواست بیمه داشته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha