تامین و توزیع ۷۰ مخزن آب در روستاهای هویزه

اهواز-ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: ۷۰مخزن آب شرب توسط هلال احمر با مشارکت خیران در روستاهای متاثر از تنش آبی شهرستان هویزه تامین و توزیع شد.

به گزارش ایرنا دکتر علی خدادادی دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: در این شرایط بحرانی آب در استان هلال احمر اقدام به تامین و توزیع آب آشامیدنی و مخزن در شهرستان های هویزه، شادگان و دشت آزادگان کرده است.
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: بیش از ۹۱ هزار لیتر آب شرب بهداشتی و حدود ۳۱ هزار بطری آب معدنی در روستاهای این سه شهرستان تاکنون توسط هلال احمر و با همکاری و همراهی خیران و سایر دستگاه های خدمت رسان تامین و توزیع شده است.
 خدادادی از آمادگی جمعیت هلال احمر جهت دریافت کمک های مالی خیران برای کمک به مناطق دچار تنش آبی استان خبر داد و افرود: خیران می توانند کمک های خود را از طریق واریز به شماره کارت ۲۹۷۰-۹۴۳۶-۳۳۷۵- ۶۱۰۴ ویا کمکهای غیر نقدی در شعب این جمعیت انجام دهند.

کاهش آورد آب در پشت سدها و رودخانه‌های خوزستان باعث تنش آبی در خوزستان به ویژه در شهرستان های جنوبی و غربی استان شده است. 

شهرستان های هویزه و دشت آزادگان که در حوضه آبی رودخانه کرخه قرار دارند با کاهش ۴۵ درصدی آب پشت سد کرخه نسبت به یک دوره گذشته با بحران جدی آب مواجه هستند و کشاورزان و دامداران این مناطق متحمل ضرر و زیان شده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha