فرماندار: نرخ بیکاری در آران و بیدگل کمتر از ۵ درصد است

کاشان - ایرنا - فرماندار آران و بیدگل با بیان اینکه ۷۵ هزار نفر در این شهرستان زیر پوشش تامین اجتماعی هستند گفت: نرخ بیکاری در این خطه پویا و اقتصادی کمتر از پنج درصد است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل بایبوردی روز دوشنبه در آیین تکریم و معارفه رییس اداره تامین اجتماعی آران و بیدگل افزود: از جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفری شهرستان آران و بیدگل حدود هزار و ۴۶ نفر در این شهرستان مقرری بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در کشور بیش از ۴۰ میلیون نفر از خدمات متنوع تامین اجتماعی بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: این سازمان حدود ۱۴ میلیون نفر بیمه شده اصلی و ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در ایران دارد.

به گفته وی، نقش تامین اجتماعی چابک، شفاف، پاسخگو و خدمت‌رسان در تسهیل‌سازی محیط‌های کسب و کار، رونق و جهش تولید و همچنین تحقق اصول «حکمرانی خوب» از یکسو و ترویج امنیت خاطر روانی، اجتماعی و شغلی در بین بیمه‌شدگان و سایر ‌دریافت‌کنندگان خدمت از سوی دیگر است.

فرماندار آران و بیدگل نقش تامین اجتماعی را در تحقق حکمرانی خوب و ارتقای شاخص‌های حقوق شهروندی مهم برشمرد و اظهار داشت: چتر حمایتی از جامعه بازنشستگان، ازکارافتادگان، بیکاران، مستمری‌بگیران، بیمه‌شدگان و ذینفعان مشمول قانون کار توسط تامین اجتماعی در این شهرستان به صورت مطلوب انجام می‌شود.

فرماندار: نرخ بیکاری در آران و بیدگل کمتر از ۵ درصد است

بایبوردی با اشاره به نقش تامین اجتماعی در تعادل‌سازی و متوازن کردن توزیع درآمدها اضافه کرد کرد: تامین اجتماعی در کاهش فقر و بهبود توزیع درآمدها نقش بسزایی دارد.

وی، به نقش‌آفرینی و زمینه‌سازی اداره تامین اجتماعی در تحقق و گسترش حمایت‌های اجتماعی و دسترسی بدون تبعیض شهروندان به خدمات اجتماعی اشاره کرد و گفت: بیمه‌گران تامین اجتماعی پا به پای نظام سلامت در مقابله با  ویروس کرونا در گسترش نظام رفاه و تامین اجتماعی تلاش‌های خوبی داشته‌اند.

به گزارش ایرنا، در این آیین از خدمات سعیدرضا یاسمیان رییس پیشین شعبه تامین اجتماعی آران و بیدگل و سرپرستی ۶ ماهه علی کربلایی در این اداره تقدیر و محمد جعفری به عنوان رییس جدید این شعبه معرفی شد.

شهرستان افزون بر ۱۰۳ هزار نفری آران و بیدگل در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha