کارخانه ساخت «خانه های پیش ساخته» در پاکدشت افتتاح شد

تهران- ایرنا- با حضور وزیر دفاع، پشتیبانی نیروهای مسلح و رئیس مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه کارخانه ساخت خانه‌های پیش‌ساخته در قالب طرح ملی صنعتی سازی ساختمان در شهرستان پاکدشت افتتاح شد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح این کارخانه، به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به کمبود مسکن در کشور ، طرح ملی صنعتی ساختمان با تأکید بر دانش و فناوری بومی و با هدف تولید انبوه مسکنبه عنوان یکی از طرح‌های دولت در حوزه مسکن در پاکدشت آغاز به کار کرده اس.

فرهاد بشیری افزود: در این طرح، تمامی قطعات یک ساختمان از دیوارها، ستون‌ها، لوله‌گذاری، برق، سیستم حرارتی و برودتی در کارخانه تولید و در محل مورد نصب می‌شود.

وی اظهار داشت: ساختمان‌های پیش‌ساخته‌ای که پیش از این در کشورهای پیشرفته تولید می‌شد، از مرحله ابتدایی تا مونتاژ به طور کامل در این کارخانه تولید شده در نهایت یک ساختمان ۱۲ طبقه به مساحت ۱۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع ظرف مدت حداکثر ۶ ماه تولید و نصب می‌شود.

وی افزود: این کارخانه در فاز اول هر ماه ۲ بلوک ۱۲ طبقه تولید و ۵۰۰ نفر در آن مشغول به کار می‌باشند و سالانه ۶ هزار واحد مسکونی تولید می‌کند.

بشیری اظهار داشت: در تولید این ساختمان‌ها اصول ایمنی رعایت شده و واحدهای تولیدی در برابر زلزله مقاوم می‌باشند.

وی تصریح کرد: به گفته مسوولان این کارخانه، عمر مفید ساختمان‌های احداثی، از ۲۰ سال به ۱۰۰ سال افزایش پیدا می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha