ششمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شهر اصفهان راه‌اندازی شد

اصفهان - ایرنا - ششمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در کلانشهر اصفهان روز دوشنبه در سالن فردوسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا، پیش از این مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در کلانشهر اصفهان در مصلا، پل شهرستان، حرم زینبیه(س)، بیمارستان صحرایی مستقر در محوطه بیمارستان الزهرا(س) و سالن کوثر عاشق‌آباد راه اندازی شده بود.

ششمین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در شرق کلانشهر اصفهان و با همکاری نهادهای مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، سپاه صاحب الزمان(عج) استان، شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان روز دوشنبه آغاز به کار کرد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان در مراسم آغاز به کار این مرکز گفت: راه اندازی این مرکز تجمیعی واکسیناسیون، گام بلند و موثری در کاهش بیماری کووید ۱۹ و افزایش سطح ایمنی جامعه در برابر ویروس کروناست.

سردار پاسدار مجتبی فدا افزود: ملت ایران نشان داد که هرگاه بخواهد می‌تواند ظرفیت‌های انقلاب اسلامی را گرد هم آورد و کارهای بزرگی انجام دهد که این همت را در دفاع مقدس و در برابر تحریم ها و تهدیدهای دشمن دیدیم و امروز نیز در مقابله با کرونا از این ظرفیت استفاده می شود.

وی با تاکید بر اینکه کشور ما امروز با وجود همه تحریم ها و مشکلات، با کمترین مسائل در حال مقابله با شیوع ویروس کروناست، اظهار داشت: هم افزایی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی و نهادها به مقابله هرچه بهتر با شیوع ویروس کرونا کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد افتتاح مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شرق اصفهان با هدف ایمن سازی افراد، افزایش دسترسی و رفاه مردم و کاهش ترددها در سطح شهر هستیم، خاطرنشان کرد: مقرر است در پایان این هفته ۲ مرکز تجمیعی واکسیناسیون جدید نیز با حضور رییس سازمان بسیج مستضعفین در اصفهان راه اندازی شود که به افزایش ۳۰ درصدی این مراکز منجر خواهد شد.

پیام نجفی رییس دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان نیز در این مراسم با بیان اینکه این واحد دانشگاهی، متعلق به مردم است، تاکید کرد: راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در این مرکز خدمت بزرگی به مردم به ویژه در شرق کلانشهر اصفهان است.

به گزارش ایرنا، واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در اصفهان همزمان با سایر استان‌ها، از ۲۱ بهمن ۹۹ با فرمان رییس جمهوری آغاز شد.

در زمان حاضر حدود ۱۹ مرکز تجمیعی واکسیناسیون در سطح استان مستقر است که ۶ مرکز آن در کلانشهر اصفهان فعالیت دارد.

تاکنون حدود ۱۰ درصد از جمعیت استان اصفهان دز اول واکسن کرونا و حدود ۲.۵ درصد ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کردند.

افراد بالای ۵۸ سال که تاکنون واکسن کرونا را دریافت نکردند برای دریافت نوبت تزریق باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند و منتظر دریافت پیامک فراخوان باشند.

در زمان حاضر حدود ۲ هزار و ۱۰۰ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند و بیشتر شهرستان‌ها در وضعیت قرمز و بسیار پر خطر کرونا قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha