مرصاد صفحه درخشانی از دلاوری‌های مردم کرمانشاه در تاریخ است

کرمانشاه - ایرنا - فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برخی از اتفاقات، واکنش‌ها، مقاومت‌ها و رشادت‌ها برای همیشه در تاریخ می‌ماند، گفت: مرصاد به عنوان صفحه درخشانی از مجاهدت‌ها و دلاوری‌های مردم کرمانشاه در تاریخ مقاومت ایران اسلامی ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ سردار «حسین سلامی» روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت عملیات مرصاد که در یادمان شهدای مرصاد در تنگه چهارزبر برگزار شد، افزود: این مردم افتخارات بزرگی را در گذشته آفریدند و مرزدارانی هستند که دشمن توان تفکر نفوذ به سرزمینشان را ندارد.

مرصاد درس بزرگی برای همه دشمنان اسلام، ایران و مزدوران داخلی است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اگر دولت‌ها و مردم در مقاطعی از زمان به موقع عمل نکنند، سرنوشتشان به کلی تغییر می‌کند، گفت: ببینید مردم این سرزمین در زمان درست و برای دفاع از استقلال، عزت، شرف و کرامت خود چگونه با دشمن برخورد کردند و همین مرصاد درس بزرگی برای همه دشمنان اسلام، ایران و مزدوران داخلی است.

سردار سلامی اشغال حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را غیرممکن دانست و افزود: مردم این سرزمین به هنگام تهاجم دشمن هرگز تماشاچی نخواهند بود بلکه از صخره‌ها عبور، به ارتفاعات صعود، قله‌ها را فتح، آتش دشمن را خاموش و آنها را ناکام می‌گذارند و این است خصوصیت مردم ایران زمین.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مردم این سرزمین با گذشت زمان مستحکم‌تر، ریشه‌دارتر و مومن‌تر می‌شوند و تغییر نمی‌کنند اظهار داشت: دشمنان بدانند با مردمی در ستیز و دشمنی هستند که فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده، با دشمنان بزرگی پنجه در پنجه شده و هرگز اجازه غلبه دشمن را نخواهند داد.

وی اتفاقات تلخ و شیرین جهان اسلام و منطقه را حاوی درس‌های بزرگی دانست و گفت: این مردم فریب گفتار دروغ دشمنان را نمی‌خورند و همه می‌دانند که دشمنان ما در هر سرزمینی که پا گذاشتند حاصل حضور آنها جز آوارگی، ویرانی، فقر، تخریب، هتک حرمت نوامیس و کشته شدن زنان و بچه‌ها نبوده است.

مرصاد صفحه درخشانی از دلاوری‌های مردم کرمانشاه در تاریخ است
عنوان

سیاست‌های تحریمی برای فلج کردن کشور طراحی شد

سردار سلامی ویرانی سوریه، برافروخته شدن آتش تفرقه در لبنان، آشفتگی‌ها و کشتار مردم عراق، محروم ماندن افغانستان از امنیت، آرامش و توسعه را به عنوان ارمغان حضور دشمنان در این کشورها برشمرد و اظهار داشت: همین دشمن ده‌ها سال است این رویای آشفته را در مورد ایران هم می‌بیند اما اتصال مردم با ولایت مانع تعبیر این خواب است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سیاست‌های تحریمی برای فلج کردن کشور طراحی شد گفت: این استراتژی‌های خطرناک، پیچیده و محاصره‌های اقتصادی کشوری چون آمریکا را هم از پای درمی‌آورد اما این قدرت‌های شیطانی که فروپاشی نظام‌های بسیاری را در کارنامه دارند وقتی به ایران می‌رسند متوقف می‌شوند.

وی هنر مردم ایران زمین و جوانان آن را شکست دشمنان و مشکلات پیش‌رو دانست و افزود: امروز جوانان این مرز و بوم برای ساختن کشور وارد میدان شدند و می‌توانند با عزت و سرافرازی مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارد را برطرف کنند.

سردار سلامی به دست‌ آوردن این موفقیت‌ها را نتیجه مرصاد به عنوان یک کمین‌گاه الهی دانست و گفت: امروز دشمنان با محاسبات غلط خود فکر می‌کنند اگر در جایی از کشور کمبود برق و یا آب وجود داشته باشد می‌توانند سواستفاده کنند اما ملت ایران نشان داده است که همیشه این خیالات باطل را نقش بر آب کرده است.

به گزارش ایرنا؛ رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین مرصاد سه روز در برابر منافقان مقاومت کردند و سرانجام در پنجم مرداد ۱۳۶۷ خورشیدی شکست سختی بر آنان وارد ساختند که نزدیک به یک هزار و ۵۲۳ تن از افراد آنها را کشته، ۲ هزار و ۳۰۰ تن زخمی شدند و ۳۰۵ تن هم به اسارت درآمدند.

همچنین از تجهیزات جنگی این گروهک بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۹۰ قبضه خمپاره ‌انداز ۸۰ میلی‌متری، ۱۵۰ قبضه خمپاره ‌انداز ۶۰ میلی‌متری و ۳۰ قبضه توپ ۱۰۶ میلی‌متری از میان رفت.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha