واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۵۰ سال در کرمان آغاز شد

کرمان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با توجه به مجوز صادر شده از طرف وزارت بهداشت، تزریق واکسن کرونا به افراد بالای ۵۰ سال در سراسر استان کرمان از امروز(دوشنبه) آغاز شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان، حمید رضا رشیدی نژاد افزود: افراد بالای ۵۰ سال از اواخر وقت امروز با مراجعه به سایت salamat.gov.ir مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنند تا زمان و نوبت واکسن برای آنان پیامک شود.

وی تصریح کرد: ظرفیت تزریق واکسن در استان کرمان فراهم شده است و توانایی تزریق واکسن به میزان ۳۰ هزار دز در طول روز را داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تاکید کرد: افراد این فرصت پیش آمده را از دست ندهند و واکسن را دریافت کنند، زیرا همه واکسن ها درصد قابل توجهی در برابر ویروس کرونا ایمنی و مصونیت ایجاد می کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۶۵ درصد جمعیت بالای ۶۰ ساله های استان کرمان واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا شروع واکسیناسیون برای افراد بالای ۵۰ سال در استان کرمان به دنبال شرایط حاد کرونایی این استان به علت همجواری با استان های سیستان و بلوچستان و هرمزگان و پس از دو نوبت مکاتبه و پیگیری استاندار و مسئولان علوم پزشکی استان کرمان با وزارت بهداشت محقق شد به طوری که روز گذشته وزارت بهداشت با این اقدام موافقت کرد.

۱۸ شهرستان از ۲۳ شهرستان استان کرمان اینک در شرایط قرمز کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha