۲ برابر ظرفیت بستری تخت‌های بیمارستان‌های کرونایی شیراز تکمیل شد

شیراز - ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی با اعلام افزایش موارد بستری بیماران کووید۱۹ در فارس گفت:حدود دو برابر ظرفیت تخت‌های بستری بیمارستان‌های کرونا تکمیل شده است.

عبدالرسول همتی دوشنبه در سیصد و شصت و نهمین نشست ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: وضعیت شیوع کرونا در استان فارس در وضعیت قرمز قرار دارد و ورودی بیمارستان های استان افزایش داشته است که در صورت ادامه این روند، با شرایط بحرانی تر مواجه می شویم.

او با بیان اینکه در موج جدید کرونا در آستانه عبور از ظرفیت پذیرش بیمارستان ها هستیم، اضافه کرد: مطالعات جهانی نشان می دهد موج دلتای کرونا دو برابر موج های گذشته سبب بستری بیماران در کشورهای درگیر این نوع کرونا شده است، به گونه ای که در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از دو هزار و ۷۰۰ بیمار بستری در استان فارس داشته ایم که از این تعداد ۲۸۸ بیمار در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه گفت: در شهر شیراز از ظرفیت تخت های بستری عبور کرده ایم و با ایجاد ظرفیت بستری موقت در بیمارستان ها، حدود دو برابر ظرفیت موجود تخت های بیمارستان های شیراز تکمیل شده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون ۶۳۰ هزار دز واکسن کرونا در نوبت های اول و دوم تزریق شده، از استقبال بیشتر مردم در بعضی شهرستان های فارس از واکسیناسیون سخن گفت و بر اهمیت فرهنگ سازی و تشویق مردم برای مشارکت و حضور در برنامه واکسیناسیون عمومی کرونا در استان تاکید کرد.

او همچنین با اشاره به این موضوع که درصد مرگ و میر بر اثر ابتلا به کرونا در افراد زیر ۵۰ سال رشد قابل توجهی داشته است، از مردم به ویژه جوانان خواست بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، توجه ویژه ای داشته باشند.

آماده سازی و تجهیز بیمارستان های پشتیبان شماره ۲ و ۳ در شیراز

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست  گفت: با توجه به روند رو به رشد تعداد بیماران کووید۱۹، نیاز به تخت های بستری بیشتر و استفاده از ظرفیت بیمارستان پشتیبان برای ارائه خدمات درمانی هرچه بهتر به این بیماران، بیمارستان های پشتیبان شماره ۲ و ۳ در شیراز با تلاش  کارکنان امور پشتیبانی و رفاهی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، تجهیز و آماده خدمات رسانی شد.

علی اکبری  افزود: در تحقق رسالت های تعریف شده و لزوم پشتیبانی همه جانبه از مصوبات ستاد مدیریت کووید۱۹ در دانشگاه، به همت مدیریت امور پشتیبانی و رفاهی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و استفاده از تمامی امکانات موجود، با تمام توان نسبت به راه اندازی این مرکز در کمترین زمان ممکن اقدام شد.

مدیر امور پشتیبانی و رفاهی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: آماده سازی و تجهیز بیمارستان های پشتیبان شماره دو و سه در شیراز با تلاش کارکنان زیرمجموعه این مدیریت، اعم از کارکنان واحدهای انبار و تدارکات مرکزی، تاسیسات و خدمات و واحد حمل و نقل انجام شد و به همت زنجیره مدیریت واحد، در کمترین زمان ممکن، تجهیز و آماده سازی مراکز درمانی یاد شده محقق شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha