اطلاعات هویتی در اختیار بیمه شدگان قرار می‌گیرد

تهران - ایرنا - سرپرست بیمه سلامت استان تهران گفت: برای آگاهی بیمه شده از وضعیت بیمه‌ای خود، سربرگ دفترچه حاوی اطلاعات هویتی بیمه شده در اختیار وی قرار می‌گیرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان بیمه سلامت، مریم حسینی با بیان اینکه چاپ دفاتر بیمه سلامت در همه صندوق ها از ابتدای تیر ماه متوقف شده، افزود: برای اطمینان و آگاهی بیمه شده از وضعیت بیمه ای خود سربرگ دفتر چه حاوی اطلاعات هویتی بیمه شده در اختیار وی قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: همزمان با حذف دفترچه از ابتدای تیر ماه ۱۴۰۰، دریافت خدمات بیمه ای در داروخانه و مراکز پاراکلینیکی طرف قرارداد آن شهرستان صرفا بصورت الکترونیکی و با ارائه شماره ملی و کد رهگیری از طرف بیمه شدگان امکان پذیر خواهد بود.

حسینی تصریح کرد: با توجه به پوشش بیمه ای تعدادی از داروها و خدمات منتخب همانند سوماتوتروپین ویکتوزا، کارنیتین و دانسیتومتری صرفا به شرط تجویز الکترونیکی، ضروری است موضوع به نحو مقتضی به اطلاع کلیه پزشکان رسانده شود.

به گفته وی، در راستای اجرای الزامات قانونی مبنی بر استقرار نسخه نویسی الکترونیک پنل سازمان بیمه سلامت به صورت رایگان به نشانی :/https://eservices.ihio.gov.ir/erx  در اختیار قرار داشته و این اداره آمادگی کامل جهت آموزش و استقرار نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک را به صورت حضوری و غیر حضوری دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه بیمه شدگان با مراجعه به سامانه شهروندی به نشانی http // eservices.ihio.gov.ir / esc/: می توانند نسبت به مشاهده اطلاعات هویتی، اصلاح اطلاعات، تغییر عکس، تمدید اعتبار، مشاهده کلیه نسخ تجویزی و سایر امکانات این سرویس اقدام کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha