مجلس با حفظ استقلال خود به دولت مردمی و قوی کمک خواهد کرد

تهران - ایرنا - نماینده مردم محلات در مجلس تاکید کرد: نمایندگان با حفظ استقلال خود به دولت مردمی و قوی کمک خواهد کرد و امیدواریم در این زمان مسوولان صدای العطش برخی روستاهای حوزه انتخابیه را بشنوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «علیرضا سلیمی» در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در نطق میان دستور خود گفت: امام علی(ع) با هر نوع زیاده خواهی زاویه داشت و در پاسخ به برادر گرفتار خود عقیل این موضوع رانشان داد و در مکتب او ژن برتر و نجومی بگیر جایگاه نداشت.

نماینده مردم محلات و دلیجان افزود:  آنها که قبیله حزبی و برادران سیاسی خود را بر دیگران به بهانه های واهی ترجیح دادند کجا و سیره امیرالمؤمنین(ع) کجا؟  افرادی هم بودند که گشاده گلو و شکم برآمده بودند و چند سال مصوبه مجلس درباره خوزستان را زمین گذاشتند و مسبب این وضع شدند و حقوق و پاداش نجومی برای خود تصویب کردند.

سلیمی با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) اهل کار جهادی بود و شعار نمی‌داد، اظهار داشت: حضرت علی(ع) هنگام عمل قوی بود. از طرفی نظام به برخی اعتماد کرد اما آنها جور دیگری جواب دادند و ۳۰ میلیارد ارز کشور را حیف یا میل کردند و ۶۰ تن طلا را به تاراج دادند که کارنامه‌ای بسیار تلخ است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات زیادی سر راه اقتصاد کشور است، عنوان کرد: شکاف طبقاتی، تورم نقطه به نقطه  و رسیدن رتبه جهانی اقتصاد ایران از ۱۸ به ۲۵ ، کاهش سرمایه گذار خارجی از ۴ میلیارد دلار در سال ۹۱ به ۳، ۲ و یک میلیارد دلار در سال‌های بعد از جمله موارد مشکلات اقتصادی کشور است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره کاهش میزان حقوق و دستمزد مردم نیز اظهار داشت: همچنین حقوق های نجومی ۹۰ تا ۱۸۰ میلیون تومانی باب شد و در یک بانک فقط ۵ نفر ۲ میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان دریافت کردند. از طرفی کسری بودجه به رقم عجیب ۵۰۰ هزار میلیارد رسید و معنای آن این است که سیل تورم ۷۰ درصدی در پیش است.

سلیمی با بیان اینکه سرانه مصرف گوشت ۹ کیلو، برنج ۵ کیلو و روغن ۴.۵ کیلو در کشور کاهش یافت است، خاطرنشان کرد: مجلس به دولت مردمی و قوی کمک خواهد کرد و در عین حال استقلال خود را حفظ می‌کند و امیدواریم در این زمان مسوولان صدای العطش برخی روستاهای حوزه انتخابیه را بشنوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha