تصفیه خانه پساب پتروشیمی دماوند در عسلویه بهره‌‎برداری شد

بوشهر-ایرنا- پروژه تصفیه خانه پساب صنعتی بهداشتی پتروشیمی دماوند عسلویه روز دوشنبه در ارتباطی ویدئو کنفرانسی با دستور رئیس جمهوری به بهره‎‌برداری رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این ارتباط در گفت و گو با ایرنا گفت: این تصفیه خانه پساب صنعتی بهداشتی در سه فاز با ظرفیت یکهزار و ۷۵۰متر مکعب در ساعت اجرا شده که اکنون فاز آن به ظرفیت ۱۳۰ مترمکعب در ساعت در زمینی  به مساحت یک هکتار با سرمایه گذاری یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اجرا شده‌است.

فرهاد قلی ‎نژاد افزود: این پروژه در راستای صیانت و حفظ محیط زیست و عمل به رسالت قانونی و تعهدات قراردادی برای دریافت پساب صنعتی بهداشتی شرکت‌های پیشتاز در فاز ۲ منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و اجرای الزام‌های قانونی صدور مجوز بهره‌برداری مجتمع‌های پتروشیمی این منطقه در شرکت دماوند انرژی عسلویه به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: هدف از تاسیس این تصفیه خانه توسعه پایدار و ارتقای حفاظت محیط زیست و استفاده بهینه از منایع آبی و پساب‌های تولیدی و کاهش مصرف منابع آب برای آبیاری فضای سبز است.

تصفیه خانه پساب پتروشیمی دماوند در عسلویه بهره‌‎برداری شد

قلی نژاد عنوان کرد: این پروژه با استفاده از حداکثر توان داخلی در تامین متریال و اجرا در مدت یک سال تعیین و به مرحله بهره برداری رسیده است‌.

وی یادآور شد: فاز ۲ این تصفیه خانه برای تداوم اجرای مسئولیت های اجتماعی و تحقق شعار تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها در سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری خواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنببه در هشتاد و پنجمین برنامه افتتاح طرح‌ها با عنوان تدبیر و امید، جهش تولید، ۱۳ پروژه عمرانی، سامانه جامع محیط زیست و ۹۲۴ میلیارد تومان پروژه‌های مشارکتی با صندوق ملی محیط زیست و همچنین پروژه‌های تولیدی مناطق آزاد اقتصادی را با ارزش سرمایه گذاری ۲ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان و اشتغالزایی برای هزار و ۴۹ نفر را به بهره‌برداری رساند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha