امام جمعه شهرکرد: اهمیت عید غدیر برای مردم تبیین شود

شهرکرد -ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اهمیت تبیین واقعه غدیر گفت: ماهیت این واقعه تاریخی برای مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان تبیین شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام روز دوشنبه در جلسه دهه امامت و ولایت و عید غدیر خم افزود: واقعه غدیر یکی از موضوعات مهم جامعه اسلامی و یک محتوای تحول‌آفرین برای بشریت است که بشریت را به اوج کرامت و عظمت انسانی خواهد رساند.

به گفته وی، امام‌شناسی و افزایش معرفت در جامعه و تبیین واقعه غدیر از ضروریات امروز جامعه است و باید محتوای غدیر، ولایت، امامت، حاکمیت و راهبری بشریت برای مردم تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه رساندن بشریت به اوج یکی از اهداف واقعه غدیر است، گفت: باید از تمام ظرفیت‌های موجود برای تبیین این واقعه استفاده شود.

امام جمعه شهرکرد گفت:جمهوری اسلامی یک نظام بر پایه ولایت و غدیر است و دشمنان در فکر براندازی نظام هستند و مردم با هوشیاری و بصیرت و تابعیت از رهبری اجازه نخواهند داد دشمن پیروز شود.

وی با تاکید بر اینکه همه افراد باید مروج غدیر باشند، افزود: ترویج فرهنگ غدیر برای نسل‌های آینده یک تکلیف است و در شرایط کنونی و با توجه به شیوع ویروس کرونا باید از ظرفیت فضای مجازی و فضاسازی شهری برای معرفی جایگاه غدیر استفاده کرد.

نکونام با تاکید بر اینکه غدیر یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان است، گفت: غدیر یک جشن ابدی است و اجرای برنامه‌های مختلف در راستای معرفی غدیر اهمیت بالایی دارد و در این هفته برنامه‌های مختلف از جمله اطعام نیازمندان از سوی هیات‌های مذهبی، دستگاه‌های اجرایی و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی اجرا می‌شود.

وی به برگزاری جشن‌های خانوادگی با رعایت دستورالعمل بهداشتی به عنوان یک راهکار برای تبیین محتوای غدیر اشاره کرد.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، به متمرکز کردن برنامه‌های مختلف در راستای تبیین واقعه غدیر و بزرگداشت این روز و راه‌اندازی نهضت غدیر در استان اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت رسانه‌های مختلف در این ایام برای تبیین جایگاه غدیر استفاده کرد.

موسی انصاری افزود: در روز عید غدیر باید از فضاسازی محیطی در شهرها و خیابان‌ها به صورت گسترده استفاده کرد تا زمینه شور و نشاط اجتماعی نمایان شود .

به گزارش ایرنا،همزمان با فرارسیدن عید غدیر خم برنامه‌های مختلفی در چهارمحال و بختیاری با رعایت پروتکل های بهداشتی اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha