بنیاد برکت ۲۰ میلیارد ریال به طرح های پژوهشی خراسان شمالی تسهیلات داد

بجنورد- ایرنا- مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان شمالی از پرداخت ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات در سال جاری به ۲۰ طرح پژوهشی و کارآفرین استان خبر داد.

جواد عبدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح های پژوهشی و کارآفرین در حوزه های الکترونیکی هوشمند، تجهیزات پزشکی و تغذیه طیور است که به هر یک از این طرحها ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال  تسهیلات با بازپرداخت پنج ساله پرداخت خواهد شد.
وی از تولید لارو حشرات به عنوان منبع پروتئین در تغذیه طیور به عنوان شاخص ترین طرح پژوهشی مورد حمایت بنیاد برکت اعلام کرد که در آن انواع گونه حشرات خوراکی طیور همانند: ملخ، جیرجیرک، کرم خاکی، مگس خانگی با روش و تغذیه خاصی پرورش داده می شوند.

وی با بیان اینکه پارسال تنها به ۱۰ طرح کارآفرین و پژوهشی تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی داده شد، گفت: در حال حاضر نیز ۳۰ طرح پژوهشی و کارآفرین در مراکز رشد بجنورد و شیروان برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدشدند.

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این نهاد برای بهبود و ارتقای توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه‌ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت، در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای مقام معظم رهبری گام بر می دارد.

بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮایی ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) تاسیس شده است و در زمینه های آموزشی، بهداشتی، برق‌رسانی، آبرسانی، مخابراتی، فرهنگی، آبخیزداری و دامپروری فعالیت می کند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

شمار شرکت های فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری این استان ۱۰۸ شرکت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha