کیفیت هوای تهران قابل قبول است

۴ مرداد ۱۴۰۰، ۱۱:۴۰
کد خبر: 84416249
کیفیت هوای تهران قابل قبول است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز -چهارمین روز مرداد ماه - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۸۹ در شرایط قابل قبول است.

به گزارش ایرنا بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۰ امروز بر روی شاخص ۸۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۴، ازن با شاخص ۸۶، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۷۶ و منواکسید کربن با شاخص ۳۲ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های  پونک با شاخص۵۱ و  اقدسیه منطقه یک  با شاخص ۶۳  و شهرداری منطقه ۲  با شاخص ۶۵  طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۲۱  با شاخص۱۰۷ و شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۰۵  ایستگاه هایی  هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۰۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و۲۴ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha