پویش دانش‌آموزی میزبانی به توان میلیون همزمان با عید غدیر برگزارمی‌شود

تهران-ایرنا- دبیر پویش میزبانی به توان میلیون از طرح میزبانی نوجوانان ایرانی از یک میلیون خانواده در ایام عید غدیر و اهدای غذا توسط کاروان های دوچرخه سواری دانش آموزان همراه با اجرای سرود شادانه غدیر خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، وحید عظیمی افزود: دانش آموزان همزمان با عید سعید غدیر و در هفته امامت و ولایت، باران نشاط و همدلی را در پویش میزبانی به توان یک میلیون به محله های سراسر کشور خواهند برد.

وی هدف از اجرای این پویش ها را ترویج نشاط و شادی و روحیه همدلانه در جامعه از طریق مناسک سازی غدیر بر اساس سیره عملی و نظری اهل بیت (ع) عنوان کرد و گفت: این طرح از طریق نقش سپاری به دانش آموزان، همزمان با عید غدیر و با حضور دانش آموزان سراسر کشور و همکاری مرکز نیکوکاری دانش آموزی امام حسن مجتبی(ع) و دیگر مجموعه های فرهنگی برگزار می شود.

دبیر پویش دانش آموزی میزبانی به توان میلیون با تأکید بر طراحی پویش های غدیر بر اساس احادیث و سیره عملی اهل بیت(ع) اظهار داشت: این پویش بر اساس حدیثی از امام صادق (ع) که می فرمایند:« غذا دادن به یک مومن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد.» طراحی و نامگذاری شده است و در قالب مواسات و با یک مشارکت همگانی در سراسر کشور اجرا خواهد شد. 

عظیمی با تشریح بخش های این پویش خاطرنشان کرد: در بخش مشارکت خدمت، سه گزینه توزیع غذا، پخت غذا در منزل و در بخش مشارکت مالی، دو گزینه انتخاب غذا برای علاقمندان موجود است و می توانند با انتخاب یک شهر، عیدانه ها یا نذورات خود را برای توزیع در آن شهر تعیین کنند یا به یک خدمت مومنانه غدیری در شهر بپردازند.

وی گفت: تمام کمک های مردمی در بخش غذا کاملاً بهداشتی آماده اهدا می شود که توسط کاروان های دوچرخه سواری خادمین دانش آموز غدیر در بین خانواده های کم برخوردار محله های سراسر کشور در روز عید غدیر توزیع خواهد شد. 

 علاقمندان می توانند برای مشارکت در این پویش با مراجعه به سایت میزبان غدیر به آدرس http://mizbaneqadir.ir/   در دو بخش مشارکت خدمت و یا مشارکت مالی شرکت کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha