رشادت و دلاوری رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد فراموش نشدنی است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه سرپل‌ذهاب با تاکید بر اینکه ایثار، رشادت و دلاوری و شجاعت رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین مرصاد فراموش شدنی نیست، گفت: این عملیات به پایان و افول منافقین کوردل در کشور تبدیل شد و برای همیشه آنها را به زباله‌دان تاریخ فرستاد.

حجت الاسلام «جواد فاطمی‌نسب» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد افزود: منافقین کوردل با حمایت صدام ملعون به خیال خام خود از مرزهای غربی به کشور حمله کرده و برای رسیدن به پایتخت کشور طی چند روز وعده داده بودند غافل از اینکه رزمندگان شجاع و دلاور اسلام همانند کوه در برابر آن ها ایستادگی کرده و طومار آن ها را درهم پیچیدند.

وی اظهار داشت: شهید صیاد شیرازی در طراحی و اجرای پیروزمندانه این عملیات نقش بسیار مهمی داشت به طوریکه منافقین در زمان شهادت این شهید والامقام ادعای انتقام عملیات مرصاد را داشتند.

امام جمعه سرپل ذهاب گفت: عملیات‌های دوران دفاع مقدس باید برای نسل جوان و نوجوان بازگو شده و در سالروز آن مراسمات یادبود برگزار شود چون نقش مهمی در ترویج فرهنگ جبهه و شهادت در جامعه دارد.

عملیات مرصاد، پاتک نیروهای نظامی ایران در پاسخ به عملیات فروغ جاویدان سازمان منافقان خلق بود و سرانجام این عملیات در پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷، با رمز "یا علی"و به منظور مقابله با منافقان در منطقه اسلام آباد غرب و کرند غرب در استان کرمانشاه آغاز شد.

سازمان منافقین خلق در پنجم مرداد سال ۶۷ عملیاتی را با نام فروغ جاویدان از مرزهای غرب ایران آغاز کردند.

نیروهای نظامی وابسته به این سازمان فاصله تنگه پاتاق تا منطقه چهار زبر در ۳۴ کیلومتری کرمانشاه را با سرعت خیلی زیاد طی کردند اما رزمندگان اسلام در عملیات آزادسازی مرصاد پس از چند روز نبرد سنگ موفق شدند شمار زیادی از نیروهای منافقین را به هلاکت برسانند و این مناطق را آزاد کنند.

سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha