۹ رشته جدید به هنرستان‌های خراسان شمالی اضافه می‌شود

بجنورد- ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱، ۹ عنوان رشته جدید به رشته‌های قبلی شاخه های کار دانش و فنی حرفه ای استان اضافه می‌شود.

سیدمحمد سیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هفت رشته «مهماندار هواپیما»، «دستیار فنی تعمیر و نگهداری هواپیما»، «بورس»، «مکاترونیک»، «سینما و نمایش» از رشته‌های جدیدی است که درسال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰در هنرستان های استان ایجاد شد.

وی افزود: همچنین با دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صنعت و معدن استان برای ایجاد ۲ رشته بهیاری و فرش رایزنی هایی انجام شده است که امیدواریم در این رشته ها دانش آموز جذب کنیم.

سیدی اظهار داشت:دانش آموزان هنرستانی خراسان شمالی در۸۸ رشته تحصیلی، مشغول به تحصیل هستند که ۲۸ رشته در شاخه های کارو دانش و مابقی در هنرستان های فنی حرفه ای است.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری ۳۴ درصد از دانش آموزان پایه دهمی در مدارس هنرستان به تحصیل اشتغال دارند که با برنامه ریزی باید این آمار به حدود ۴۵ درصد برسد.

۱۸۰هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه استان زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۰۴ هزار دانش آموز در مقطع ابتدایی و مابقی متوسطه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha