کرونا مانع حضور ۴۴۰ سوادآموز شیروانی در امتحانات شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: ۴۴۰ نفر از ثبت نام‌کنندگان دوره سوادآموزی این شهرستان خراسان شمالی به علت شیوع ویروس کرونا امسال در امتحانات شرکت نکردند.

سیدحسن باقرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۵۰۰ سوادآموز دوره سوادآموزی برای شرکت در کلاس ها ثبت نام کرده بودند که از این تعداد فقط ۱۰۰ نفر در آزمون شرکت کردند و همچنین در دوره انتقال از ۲۶۰ نفر ۲۴۰ نفر و در دوره تحکیم نیز از ۱۸۰ نفر ۱۶۰ نفر در آزمون شرکت کردند.

وی با اشاره به امتحانات دوره انتقال و تحکیم که پایان خرداد و تیرماه برگزار شد خاطرنشان کرد: این در صورتی است که در حوزه های برگزاری امتحانات از قبل تمامی پروتکل های بهداشتی رعایت و ماسک، دستکش و محلول ضدعفونی در نظر گرفته شده بود و جای هیچ گونه ترس و نگرانی وجود نداشت.

باقرزاده اضافه کرد: هر کلاس سوادآموزی شامل ۱۰نفر است که از مجموع کل ۲۶ کلاس درس در دوره انتقال، ۱۰ کلاس در شهر و مابقی در روستاها بود و ۸۵ آموزش دهنده همکاری با این اداره همکاری داشتند.

 رییس اداره سوادآموزی شیروان گفت: از مجموع کل شرکت کنندگان در آزمون دوره انتقال و تحکیم ۱۰۰ درصد خانم ها و دوره سوادآموزی ۹۰ درصد خانم و مابقی آقا بودند.  

شهرستان شیروان با ۱۵۷هزار نفر، دومین شهرستان پرجمعیت خراسان شمالی است که طبق سرشماری سال ۹۵، ۶ هزار و ۴۵ بی‌سواد دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha