خسارات باران و تندباد به کشاورزی جهرم  ۵۰۰ میلیاردریال برآورد شد

شیراز-ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم گفت: باران و توفان‌های اخیر به بخش کشاورزی در شهرستان جهرم خسارت جدی وارد کرده است که برآورد ما خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال است.

علی جوکار دوشنبه در نشست خبری افزود:  خسارات به بخش‌های زراعت، دامداری و تاسیسات کشاورزی و باغ این شهرستان در اراضی به مساحت حدود ۱۶۰۰ هکتار وارد شده است.

وی اظهار کرد: باران، توفان و سیل در برخی از مناطق شهرستان از جمله بخش مرکزی شهرستان در مناطق محمدآباد، صادق آباد و دیگر بخش‌ها شامل سیمکان و کردیان، علاوه بر تخریب تأسیسات دامداری، تخریب مزارع و شکستن درختان و تخریب دیوار را در پی داشته است.

وی ابراز کرد: مثلاْ توفان و رگبار شدید باران باعث تخریب ۷۰درصدی یک مزرعه آلوئوورا با مساحت ۲ونیم هکتار در بخش مرکزی  شده است.

جوکار گفت: همچنین باران سبب آبگیری بندها، آب انبارها و استخرهای کشاورزی در این مناطق شد، اما به محصولات زراعی، باغی و زیرساخت‌های کشاورزی در این شهرستان‌ خسارت وارد کرد.
توفان، رعد و برق و گرد و خاک شدید چند روز گذشته مخصوصا دوم و سوم مرداد، سبب شکسته شدن درختان و تیرهای برق، آبگرفتگی معابر، قطع برق در شهرستان جهرم و سقوط تعدادی از درختان نخل شد. 

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری از جنوب شرق شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha