۴۳ هزار و ۴۹۰ دز محموله جدید واکسن کرونا وارد لرستان شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۴۳ هزار و ۴۹۰ دز محموله جدید واکسن کرونا با نام تجاری سینوفارم و آسترازنکا امروز دوشنبه وارد استان شد.

به گزارش ایرنا " حمید مخیری" به رسانه ها اعلام کرد: این محموله شامل ۲۲ هزار دز واکسن سینوفارم  و ۲۱ هزار و ۴۹۰ دز واکسن آسترازنکا است.

وی  اظهار داشت: واکسن آسترازنکا برای افرادی که قبلا دز اول این واکسن را دریافت کرده‌اند تزریق می‌شود و روند سرعت واکسیناسیون در استان در حال افزایش است و به طور میانگین ۱۰ هزار دز روزانه برای گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

مخیری ادامه داد: تاکنون ۲۹۲ هزار و ۵۹۹ دز انواع مختلف واکسن کرونا وارد استان و ۲۱۸ هزار و ۸۴۵ دز آن برای گروه‌های هدف تزریق شده است.

وی گفت: در حال حاضر واکسن برای متولدین سال ۱۳۴۲ به پایین یعنی افراد بالای ۵۸ سال تزریق می‌شود.

مخیری افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا با مشارکت سپاه و سایر نهادهای نظامی و انتظامی استان را در تسریع این اقدام موثر دانست و بیان کرد: با روند کنونی ارسال محموله‌های واکسن از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اقدامات استانی، تا پایان تابستان جاری جمعیت قابل توجهی از افراد جامعه واکسینه خواهند شد.

تا روز گذشته شمار مبتلایان کرونا در لرستان به ۱۲۹ هزار و ۱۵۵ نفر و جان باختگان به یکهزار و ۹۷۰ نفر رسیده است.

در حال حاضر بروجرد، خرم‌آباد، پلدختر، کوهدشت، الیگودرز، سلسله و دلفان در وضعیت قرمز، رومشگان در وضعیت زرد و بقیه شهرستان‌های استان در شرایط نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha