کرونا در انگلیس؛ بستری شدگان جوان جای مسن‌ترها را می‌گیرند

تهران- ایرنا- روزنامه گاردین از افزایش بستری جوانان مبتلا به کووید-۱۹ در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های انگلیس خبر داد و نوشت: در حال حاضر جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله ۶ برابر رده سنی ۵۰ تا ۶۹ ساله به کرونا مبتلا می شوند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از تارنمای این روزنامه انگلیسی، بررسی های اخیر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها نشان می دهد بیماران کووید این بخش روز به روز جوان و جوانتر می شوند.

پزشکان ضمن تاکید بر این موضوع که بیشترین آمار مبتلایان ویروس کرونا در این روزها از میان جوانان هستند از آنها خواستند در تزریق واکسن تعلل نکنند.

هفته گذشته (۱۹ ژوئیه برابر با ۲۸ تیر) در انگلیس اکثر محدودیت های کرونایی برداشته شد و استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی دیگر اجباری نیست. اما کارشناسان بهداشتی هشدار داده اند که جوانان واکسینه نشده باید به سرعت برای پیشگیری از بیماری گامی جدی بردارند.  

این هشدار در حالی اعلام شده است که دانشمندان با احتیاط از پنجمین روز متوالی کاهش نرخ مبتلایان استقبال کرده اند. این نخستین بار است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس بدون برقراری قرنطینه رو به کاهش است.

انگلیس دیروز یکشنبه ۲۹ هزار و ۱۷۳ مورد مبتلای جدید را ثبت کرد که در مقایسه با ۴۸ هزار و ۱۶۱ مورد مبتلای هفته گذشته کاهش چشمگیری را شاهد بود. اما سرویس بهداشت همگانی انگلیس (NHS) می گوید یک سوم افراد ۱۸ تا ۲۹ ساله هنوز حتی یک دوز واکسن را هم تزریق نکرده اند.

گاردین در ادامه افزود: در حالی که جوانان به طور کلی کمتر در معرض خطر مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ هستند، اما پزشکان می گویند با گسترش سویه های جدید ویروس، به طور فزاینده ای شاهد افزایش روند ابتلا در میان این قشر می باشند.

گزارش ها نشان می دهد اکثریت قریب به اتفاق مبتلایان به ویروس کرونا که نیاز به مراقبت های ویژه دارند از میان افراد واکسینه نشده هستند و برخی از آنها هم جان خود را از دست می دهند.  

تازه ترین داده های اداره آمار ملی انگلیس نشان می دهد که ویروس کرونا در انگلیس در حال حاضر عمدتا یک بیماری در میان بزرگسالان جوان است، به گونه ای که آمار ابتلا در حال حاضر در میان جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله نزدیک به ۶ برابر بیشتر از افراد ۵۰ تا ۶۹ ساله است.

بسیاری از کارشناسان از دولت خواسته بودند که کاهش محدودیت ها را به تأخیر بیندازد تا افراد بیشتری بتوانند هر دو دوز واکسن کووید-۱۹ را دریافت کنند.

از آغاز همه گیری ویروس کرونا تاکنون، انگلیس بیش از پنج میلیون و ۶۹۷ هزار مبتلا و بالغ بر ۱۲۹هزار جانباخته ثبت کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha