پلیس راهور همدان با کورس شبانه خودروها برخورد می‌کند

همدان- ایرنا- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان گفت: ماموران پلیس راهور با هماهنگی دادستانی، توقیف خودروهایی که اقدام به کورس در بلوارها به ویژه بلوار ارم می کنند را در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ فرخ جمالی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: با توجه به اجرای طرح محدودیت شبانه و خلوت شدن معابر درون شهری شاهد پدیده ای با عنوان کورس شبانه در بلوار ارم شهر همدان هستیم.

وی افزود: شماری از جوانان از ساعت ۲ بامداد به بعد با حضور در بلوار ارم اقدام به مسابقه با اتومبیل می کنند که عمده این خودروها دارای صدای ناهنجار بوده همچنین این صداها به همراه ترمز ناگهانی و کشیدن دستی سبب آلودگی صوتی و نارضایتی شهروندان ساکن در این محدوده شده است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان اضافه کرد: بنابراین ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی برخورد با متخلفان را در دستور کار قرار داده به گونه ای که بامداد امروز /دوشنبه/ ۲ دستگاه خودروی سواری پژو ۲۰۶ که رانندگان آنها حدود ۲۰ سال سن داشتند را توقیف کردند و شماری از خودروهای حاضر در بلوار نیز با دیدن پلیس از محل متواری شدند.

سرهنگ جمالی با بیان اینکه از رانندگان خودروهای توقیفی تست اعتیاد نیز گرفته می شود هشدار داد: رانندگانی که با کورس شبانه اقدام به اخلال در نظم عمومی و سلب آسایش مردم می کنند باید منتظر جریمه های سنگین باشند.

 وی بیان کرد: طرح های پلیس برای برخورد با این طیف از رانندگان استمرار دارد و در صورت مشاهده علاوه بر توقیف وسیله نقلیه، راننده متخلف به مرجع قضایی ارجاع داده می شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان در ادامه با بیان اینکه طرح محدودیت تردد به شهر همدان از صبح امروز آغاز شد اظهار داشت: تردد خودروهای سایر شهرستان های این استان به مناطق تفریحی و توریستی در روزهای تعطیل ممنوع بوده و در صورت مشاهده جریمه می شوند.

سرهنگ جمالی ادامه داد: همچنین ورود خودروهای غیر بومی به منطقه تفریحی تپه عباس آباد ممنوع شده است و تنها خودروهای بومی مجاز به عبور از گیت به سمت تپه عباس آباد هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha