۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۱۵
کد خبرنگار: 2091
کد خبر: 84416142
۰ نفر

برچسب‌ها

نزدیک به ۹ میلیون سهم هفته گذشته در بورس سمنان داد و ستد شد

سمنان- ایرنا- مدیر بورس منطقه سمنان گفت: هشت میلیون و ۸۹۹ هزار و ۲۸۹ سهم به ارزش بیش از ۱۰۸ میلیارد و ۸۶۱ میلیون و ۵۰۸ هزار ریال هفته گذشته در بورس سمنان داد و ستد شد.

فاطمه امیرجان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: چهار میلیون و ۷۱۳ هزار و ۵۵۷ سهم به ارزش بیش از ۶۰ میلیارد و ۸۱۲ میلیون و ۸۸۱ هزار ریال در معاملات هفته گذشته بورس سمنان به خرید اختصاص داشت.
وی بیان کرد: چهار میلیون و ۱۸۵ هزار و ۷۳۲  سهم به ارزش بیش از ۴۸ میلیارد و ۴۸ میلیون و ۶۲۷ هزار ریال در همین مدت به فروش رسید.
وی یادآور شد: شاخص کل قیمت سهام در اوراق بهادار کشور در پایان معاملات روز دوشنبه گذشته ( بیست و هشتم تیر ۱۴۰۰) با پنج هزار و  و ۸۱۰ واحد افزایش به یک میلیون و ۳۱۱ هزار و  ۳۰۶ واحد رسید.
امیرجان تصریح کرد: ۵۶ درصد  معاملات این بورس در هفته گذشته به خرید و ۴۴ درصد به فروش سهام اختصاص داشت.
مدیر بورس منطقه سمنان با بیان اینکه بازار سرمایه بازاری نیست که کسی بتواند بدون علم و تجربه در آن موفق شود، افزود: سرمایه‌گذاری در بورس کاری تخصصی است و نیاز به آموزش دارد، در غیر این صورت سرمایه‌گذاران با ضرر مواجه می‌شوند.
به گزارش ایرنا، ارزش معاملات انجام شده در بازار بورس سمنان در سال ۱۳۹۲ ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید در حدود پنج هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال بود که اکنون حجم معاملات درربورس نسبت به آن زمان افزایش یافته است.
۱۴ دفتر کارگزاری در شهرستان سمنان، یک دفتر کارگزاری در شهرستان مهدیشهر، ۱۲ دفتر کارگزاری در شهرستان شاهرود، سه دفتر کارگزاری در دامغان و یک دفتر کارگزاری در شهرستان گرمسار برای ارائه خدمات فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha