نشان فداکاری به شهید حسین میرزایی تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «حسین میرزایی» تعلق گرفت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «حسین میرزایی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید حسین میرزایی در روز بیست و دوم اسفند ماه ۱۳۲۵ در شهرستان قزوین به دنیا آمد. به دلیل علاقه شدیدی که به شغل نظامی‌گری داشت بعد از اخذ مدرک دیپلم وارد دانشکده افسری ارتش شد و بعد از طی دوره مقدماتی با درجه ستوان دومی خدمت رسمی خود را در یگان‌های نیروی زمینی ارتش آغاز کرد.

شهید میرزایی فعالیت سیاسی و مذهبی خود را از همان اوایل انقلاب شروع کرد و در سال ۱۳۵۸ به عضویت کتابخانه «ولی عصر (عج)» درآمد و سپس سرپرستی کتابخانه را به عهده گرفت و فرزندان انقلاب را با کتب مذهبی و انقلابی در مسیر خط امام (ره) هدایت می‌کرد.

وی به همراه شهید عباس خوشگو این کتابخانه را تا سال ۱۳۵۹ اداره کردند، سپس به همراه چند تن از دیگر برادران به فرمان امام امت (ره) وارد ارتش بیست میلیونی (بسیج مستضعفین) شد تا دوره آموزش نظامی را پشت سر گذارد و پس از اتمام آموزش نظامی با عنوان یک فرد بسیجی به پاسداری از انقلاب خونبار اسلامی و دستاوردهای آن بپردازد و روزها در سنگر مدرسه و شب‌ها در سنگر مسجد به نگهبانی و گشت شبانه در محل و ... می‌پرداخت.

با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان «فرمانده گردان»  تیپ ۲ لشگر ۱۶ زرهی قزوین در منطقه عملیاتی جنوب غرب خوزستان و دهلاویه حضور یافت.

سرانجام شهید والامقام در مورخه هجدهم مهرماه ۱۳۵۹در محور دهلران- کرخه در درگیری مستقیم با دشمن به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha