نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان در برنامه سنجش سلامت

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۷۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان، در برنامه «سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی» تا دوم مرداد ماه خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدجواد حسینی افزود: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا کنون، ۹۲۴هزار و ۴۲۵ نوآموز بدو ورود به دبستان نوبت گیری کردند که از این تعداد ۵۲۶هزار و ۱۷۰نوآموز بر اساس نوبت ارزیابی شده اند.

وی تصریح کرد: استان های بوشهر، مرکزی، کردستان، سمنان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، ایلام، قم، قزوین و کرمانشاه به ترتیب بیشترین درصد نوبت‌گیری نوآموزان را تاکنون در پایگاه‌های سنجش داشته‌اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: استان‌های کردستان، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اردبیل، مرکزی، خوزستان، گلستان و زنجان نیز به ترتیب بیشترین درصد سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

حسینی با بیان این که در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است، گفت: نوبت گیری نوآموزان پیش دبستانی نیز در برنامه سنجش درحال انجام است.

به گزارش ایرنا،  برنامه سنجش در راستای غربالگری نوآموزان با هدف جای‌دهی درست در نظام آموزشی، شناخت مشکلات جسمی دانش آموزان برای تشخیص به موقع نارسایی های جسمانی، اختلالات روانی و رفتاری نوآموزان انجام می‌شود.

سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش‌دبستانی‌ها از ۳۰ خرداد ماه آغاز شده است و در مهر ماه نیز برای اتمام پوشش دانش آموزان ادامه دارد.

برنامه سنجش از سال ۷۳ با پوشش ۱.۵ درصدی آغاز شد.

به گفته رییس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی، سال گذشته و باوجود شرایط کرونایی ۹۸.۸ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار گرفتند و برای سال جاری پوشش ۹۹ درصدی هدف‌گذاری شده است.

در طرح سنجش سلامت سال تحصیلی پیش رو، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و ۶۰۰ هزار پیش دبستانی مورد سنجش قرار می گیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha