سعه صدر،رمز موفقیت مدیران به ویژه در دستگاه قضایی است

قزوین - ایرنا - معاون حقوقی و قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: سعه صدر که در آیات و روایات برآن بسیار تاکید شده از رموز موفقیت مدیران به ویژه در دستگاه قضایی است.

به گزارش ایرنا،محمود صفری روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان نظامی استان قزوین که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، افزود:سعه صدر ابزار مدیریتی موثری است و اگر مدیری فاقد آن باشد نمی تواند در کار خود موفق و مفید باشد.
وی افزود: نشانه شرح صدر این است که انسان ظرفیت زیادی داشته باشد و مقاومت و توانایی و حوصله فراوانی در رسیدگی به امور از خود نشان دهد.
صفری گفت: جدا شدن از غرور، توجه به سرای جاوید و آماده شدن برای استقبال از مرگ از دیگر نشانه های شرح صدر است.
وی افزود: کسی که شرح صدر نداشته باشد تاب آوری لازم را برای ادای حق نخواهد داشت و کم ظرفیت و زود رنج خواهد بود و در کار درمانده می شود.
صفری ادامه داد: سعه صدر از جمله الزاماتی است که هر مدیر باید دارای آن باشد تا در اداره امور به موفقیت برسد.
وی گفت: ما به عنوان قاضی هم محتاج شرح صدر هستیم تا درست قضاوت کنیم و به خطا نرویم.
معاون حقوقی و قضایی سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور با اشاره به سند تحول قوه قضاییه،گفت:در دوره ریاست آیت الله رییسی بر قوه قضائیه، حرکت بسیار ارزشمندی در این زمینه شروع شد و سند تحول متناسب با گام دوم تدوین گردید و در دوره جدید ریاست این قوه نیز این حرکت ارزشمند ادامه خواهد یافت.
وی گفت: یکی از مواردی که در این سند اشاره شده، چرخشهای تحول آفرین برای دستیابی به آرمانهای انقلاب است و مراسم تکریم و معارفه فعلی یکی از مصادیق این چرخش تحول آفرین است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان قزوین نیز در این جلسه گفت: مسئولیت در دستگاه قضایی و به ویژه دادستانی نظامی از اهمیت زیادی برخوردار است و وظایف و رسالت‌های سنگینی برعهده دارد.
مجتبی شیرود بزرگی گفت: مسئولیت های سنگینی از بعد حقوق شهروندی و حقوق عامه برای دادستان‌ها تعیین شده است و باید تامین کننده این حقوق در جامعه اسلامی باشند.
وی گفت: دادستان های نظامی علاوه بر حقوق شهروندی و حقوق عامه باید به نیروهای مسلح به عنوان دژ مستحکم نظام توجه ویژه داشته باشند که آرامش بخش برای مردم و شهروندان و تامین کننده امنیت جامعه هستند.
در پایان این مراسم از زحمات فرشید ابراهیم نژاد تقدیر و امیر جلالی به سمت دادستان نظامی استان قزوین معرفی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha