شرکت متخلف دریافت کننده ارز دولتی در فارس، جریمه شد

شیراز - ایرنا- یک شرکت واردات کالا در فارس که ارز دولتی از بانک گرفته و قرار بود موز وارد کند، به این تعهد خود عمل نکرد که به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان، به بازپس دادن ارز و تعلیق کارت بازرگانی به مدت یکسال محکوم شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس درباره جزئیات پرونده گفت: با شکایت یکی از بانک های استان از یک شرکت واردات کالا ، مبنی بر عدم ایفای تعهدات ارزی ، پرونده ای در شعبه سوم تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.

غلامرضا سالاری که بیاناتش را روابط عمومی این اداره کل بازتاب داده، افزود : بررسی های اولیه حاکی از این بود که مدیرعامل شرکت مذکور مبلغ ۵۰۰ هزار یورو ارز دولتی را بابت واردات موز به کشور دریافت کرده ولی به تعهد خود در این رابطه عمل نکرده است.

وی با اشاره به احضار مدیر عامل این شرکت به تعزیرات حکومتی اضافه کرد : متهم طی اظهارات خود ادعا کرد که در ازای دریافت ارز دولتی ، کالا وارد کشور کرده و مدارکی را نیز در این رابطه به شعبه ارائه کرد که با استعلام از گمرک کشور مشخص شد که اسناد ارائه شده اعتبار ندارند.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس افزود : با تکمیل تحقیقات و محرز شدن تخلف ، شعبه رسیدگی کننده حکم به تعلیق کارت بازرگانی مدیرعامل متخلف این شرکت به مدت یکسال و  پس دادن ۵۰۰ هزار یورو به بانک شاکی صادر کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha