۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۰
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 84416044
۰ نفر

برچسب‌ها

مجتهد : فرانسه، عربستان و امارات دنبال کودتا در تونس هستند

تهران - ایرنا - حساب توئیتری مجتهد که به افشا کننده اسرار خاندان سلطنتی عربستان مشهور است ، نوشت : فرانسه با همکاری بن سلمان ، بن زاید و عبدالفتاح السیسی در صدد اجرای کودتا در تونس هستند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، این حساب کاربری افزود : آنچه در تونس روی می دهد انقلاب قیس سعید رییس جمهوری این کشور برای از بین بردن نهضت مردم است و در همان مسیری قرار دارد که السیسی برای خلع اخوان المسلمین از قدرت به کار برد . 

 به نوشته این حساب کاربری تظاهراتی روز یکشنبه در تونس که به تظاهرات 25 اکتبر نام گذاری شد شبیه تظاهرات روز 30 ژوئن در مصر بود . 

قیس سعید رئیس جمهوری تونس با اعلام برکناری دولت، از تلاش برای بازگرداندن آرامش به کشور با کمک یک نخست وزیر جدید خبر داد.

او در یک سخنرانی تلویزیونی گفت: این تصمیم ها را اتخاذ کرده ایم تا آرامش اجتماعی به تونس برگردد و کشور نجات داده شود.

سعید هشدار داده است که با استفاده از ارتش با خشونت‌ها مقابله خواهد کرد. به هر کسی که به فکر کاربرد اسلحه است و هر کسی که شلیک کند، هشدار می دهم که نیروهای مسلح در پاسخ شلیک خواهند کرد.

ساعاتی پیش، رسانه‌ها از استقرار نیروهای ارتش تونس در پایتخت این کشور به دنبال حوادث اخیر و تصمیم قیس سعید رییس جمهوری در برکناری هشام المشیشی نخست وزیر، تعلیق پارلمان و لغو مصونیت نمایندگان خبر دادند؛ الغنوشی اقدام رییس جمهوری این کشور را کودتا علیه انقلاب و قانون اساسی دانست.

به دنبال استقرار ارتش در پایتخت تونس، نیروهای ارتش این کشور مانع از ورود «راشد الغنوشی» رییس پارلمان و رهبر جنبش النهضه به پارلمان شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha