معاون دانشگاه پزشکی بوشهر: کمبود داروهای کرونا در این استان نداریم

بوشهر- ایرنا- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: این استان به غیر از آمپول تخصصی "اکتمرا" که به صورت سهمیه‌ای در کشور توزیع می‌شود؛ هیچ مشکل و کمبودی در زمینه تامین دارو های بیماران مبتلا به ویروس کرونا ندارد.

دکتر یحیی رضایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این ارتباط بیمارستان‌های استان بوشهر نیز براساس ظرفیتی که دارند، دارو می‌گیرند و مابقی نیاز این استان برای دسترسی بهتر بیماران در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد.

وی اظهار کرد: داروهای تخصصی مربوط به بیماران مبتلا به کرونا دراختیار داروخانه‌ها است و هیچ بازار آزادی در این بخش وجود ندارد.

رضایی یادآور شد: در زمان حاضر به غیر از آمپول تخصصی "اکتمرا" در زمینه تامین مابقی داروها هیچ محدودیتی وجود ندارد و براساس نیاز وارد استان بوشهر می‌شود.

وی در باره قیمت برخی از داروهای تخصصی کرونا اضافه کرد: قیمت داروی رمدسیویر به صورت آزاد ۷۰۰ هزار تومان و بستگی به نوع بیمه بین ۲۱۰ تا ۵۰ هزار تومان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با رد هر گونه کمبود دارو در این استان گفت: هرچند ممکن است به صورت لحظه‌ای در یک داروی خاص با کمبودی روبرو شویم اما تلاش شده مطابق سهمیه و نیاز این استان داروی مورد نیاز بویژه داروهای تخصصی کرونا اقدام شود تا کمبودی در این زمینه احساس نشود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha