واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۵۰ سال در استان کرمان مجوز گرفت

کرمان-ایرنا- رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان گفت که وزارت بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال به بالا در کل این استان موافقت کرد.

به گزارش ایرنا طی روزهای اخیر موافقت وزارت بهداشت با واکسیناسیون این قشر سنی در مناطق جنوبی و شرقی استان اعلام شده بود اما آنطور که عباس تقی زاده رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان می‌گوید باتوجه به شرایط حاد کرونایی استان متاثر از استان های جنوبی و شرقی و به دنبال پیگیری ها و مکاتبات استاندار کرمان و نیز روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان، وزارت بهداشت با واکسیناسیون کل استان موافقت کرد.

تقی زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: دکتر علی زینی وند استاندار کرمان شامگاه یکشنبه سوم مرداد طی تماس تلفنی از دکتر نمکی وزیر بهداشت برای صدور این دستور تشکر و همزمان از مردم خواست از این فرصت طبق برنامه زمانبندی دانشگاههای علوم پزشکی استان برای تزریق واکسن استفاده کنند.

استان کرمان چهار دانشگاه علوم پزشکی در کرمان، بم، رفسنجان و جیرفت دارد.

به گفته رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای که سوم مرداد ابلاغ شده، خطاب به دکتر رئیسی معاون بهداشت این وزارتخانه نوشته است: نظر به اینکه شرایط استان کرمان نیز متاثر از استان های همجوار می باشد، لذا پیگیری فرمایید هرچه زودتر واکسیناسیون در آن استان نیز از سن پنجاه سال به بالا انجام پذیرد.
استاندار کرمان در روزهای گذشته ۲ نوبت در خصوص ضرورت تخصیص واکسن کرونا به افراد بالای ۵۰ سال در این استان با وزیر بهداشت مکاتبه کرده بود.

کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در کرمان از واجدان شرایط درخواست کرده از مراجعه حضوری به مراکز واکسیناسبون بپرهیزند و طبق اطلاع رسانی دانشگاه های علوم پزشکی درباره نحوه فراخوان و ثبت نام با شرایط جدید که بزودی انجام خواهد شد اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha