بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی در دستور کار مجلس

تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و ساماندهی پیام رسان‌های اجتماعی در دستور کار بررسی مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ‌جلسه علنی امروز دوشنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست «محمد باقر قالیباف» رییس مجلس شورای اسلامی و با حضور ۲۱۹ نماینده آغاز شد.

«حسینعلی حاجی دلیگانی» عضو هیات رییسه مجلس اعلام کرد که ادامه رسیدگی به طرح تقویت امنیت غذایی کشور و رفع موانع تولیدات کشاورزی در دستور کار امروز نمایندگان است.

وی افزود: بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان در مورد رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌مجازی و ساماندهی پیام‌رسان‌های‌اجتماعی طبق اصل (۸۵) قانون اساسی در دستور کار نمایندگان است.

وی ادامه داد: ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح دو فوریتی الزام دستگاه‌های اجرایی برای پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در دستور کار نمایندگان مردم در مجلس است.

دلیگانی اضافه کرد: گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی، لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل، گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در دریای خزر الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر و گزارش کمیسیون انرژی در مورد لایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب هم برای دستور جلسات پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق‌های نامتعارف در دستگاه‌های اجرایی و بررسی مغایرت‌های قانونی در نحوه انتخاب و انتصاب رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در دستور کار نمایندگان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha