پویش خرید نوشت‌افزار ایرانی در استان یزد راه‌اندازی شد

یزد- ایرنا- کارشناس امور بازرگانی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یزد گفت: پویش خرید از کالای ایرانی به نام «بچه‌های آفتاب» با محوریت حمایت از نوشت‌افزار ایرانی در استان آغاز شد.

سید عباس رستگاری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پویش در سه دوره تحصیلی شامل مقطع ابتدایی و دور اول و دوم متوسطه دخترانه و پسرانه با همکاری آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: به منظور حمایت از خرید کالای ایرانی برای تولید و  اشتغال و فرهنگ‌سازی آن در بین خانواده‌ها و آینده‌سازان به همکاری تمامی بخش‌های مختلف، نهادها، سازمان‌ها، خیران و رسانه‌های مختلف گروهی نیاز مبرم است.

این مسوول با قدردانی از همراهی برخی مجموعه‌ها با برگزاری پویش اظهار کرد: برای جلب مشارکت بیشتر دانش‌آموزان برای خرید کالا و نوشت‌افزار ایرانی، مسابقه عکاسی و داستان کوتاه پیش‌بینی شده که علاقه‌مندان می‌توانند مشارکت کنند.

رستگاری بیان کرد: تمامی دانش‌آموزان برای حضور در مسابقه باید از نوشت‌افزار خریداری شده خود عکس و همچنین داستانی تهیه وحداکثر تا پایان مردادماه امسال از طریق برنامه شاد در فضای مجازی که پیش‌بینی شده ارسال دارند.

وی گفت: در شهریورماه امسال از آثار رسیده توسط دانش‌آموزان و خانواده‌ها بررسی صورت گرفته و به تعدادی از شرکت‌کنندگان جوایزی ارزشمندی اهدا می‌شود.

مبارزه فراگیر، دقیق و همه‌جانبه با قاچاق کالا و ارز نقش مهمی در صیانت از اقتصاد و تجارت رسمی و سالم و کمک به تولید و اشتغال دارد.

قاچاق کالا و ارز از جرایم اقتصادی و سازمان یافته‌ای است که علاوه بر اخلال در نظام اقتصادی کشور باعث تهدید سلامت جامعه و از دست‌ رفتن فرصت‌های شغلی برای نیروی کار ایرانی شده است. 

در استان یزد افزون بر ۲۷۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۱۰۰ باب مدرسه تحصیل می‌کنند. 

تعداد فرهنگیان استان ۱۸ هزار نفر اعلام شده است. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha