۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۰
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84415904
۰ نفر

برچسب‌ها

زنجان خنک می‌شود

زنجان - ایرنا - سرپرست گروه پیش‌بینی و پیش‌آگاهی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: دمای هوای این استان از روز چهارشنبه /۶ مرداد ماه/ تا جمعه روند کاهشی داشته و بطور میانگین ۸ تا ۱۰ درجه سانتیگراد خنک خواهد شد.

سونا صرفی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: امروز /۴ مرداد ماه/ آسمان زنجان صاف تا قسمتی ابری و بعدازظهر نیز وزش باد نسبتا شدید برخی مناطق این استان را درخواهد نوردید.  

وی با بیان اینکه امروز همچنین با افزایش پوشش ابر، احتمال بارش های محلی خیلی خفیف در برخی از مناطق استان زنجان وجود دارد، اظهار داشت: دمای هوا تا روز سه شنبه با افزایش همراه شده و در مناطق گرمسیر استان بیشینه دما به ۴۰ درجه و بیشتر نیز خواهد رسید.

صرفی با بیان اینکه میزان دمای فعلی هوای شهر زنجان ۲۱+ درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه با دمای ۱۵+ درجه سانتیگراد و ماهنشان، حلب و زرین رود نیز با ۴۱+ درجه سانتیگراد به ترتیب خنکترین و گرمترین نقاط این استان به ثبت رسیدند.  

وی، افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، کمینه و بیشینه دما در ماهنشان ۲۳ و ۴۱، حلب ۲۱ و ۴۱، زرین رود ۲۱ و ۴۱، گرماب ۱۸ و ۴۰، دندی ۱۹ و ۴۰، نیک پی ۱۹ و ۳۹، گیلوان ۲۵ و ۳۶، چورزق ۲۴ و ۳۶، فیله خاصه ۲۱ و ۳۶، پری ۱۹ و ۳۶، سجاس ۱۹ و ۳۶، فرودگاه زنجان ۲۰ و ۳۵،  زنجان ۱۷ و ۳۵، ابهر ۲۰ و ۳۵، صائین قلعه ۱۹ و ۳۵، قیدار ۲۱ و ۳۵، آب بر ۲۳ و ۳۵، خرمدره ۲۰ و ۳۵، دانشگاه زنجان ۱۸ و ۳۴، ارمغانخانه ۱۸ و ۳۴، سلطانیه ۱۶ و ۳۴ و خیرآباد ۱۵ و ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر بود.  

در حال حاضر استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقرند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha