تعداد قربانیان سیل بی سابقه در چین به ۶۳ تن رسید

تهران- ایرنا- در پی بارش سنگین باران و جاری شدن سیلاب در مناطقی از استان «هه نان» در مرکز چین، تا کنون ۶۳ نفر جان باخته و ۵ نفر دیگر مفقود شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از چاینا دیلی، تاسیسات زیربنایی بسیاری از جمله آب، برق، راه ها و مخابرات در استان «هه نان» چین تخریب شده است.

به دلیل حجم بالای سیلاب تیم های امدادرسانی از مناطق مختلف چین عازم این استان سیل زده شده اند.

اداره توزیع برق شهر «جنگ جوئو» مرکز استان هه نان برای تامین مداوم برق شهروندان تیم هایی را برای تعمیر و احیای تاسیسات برق این شهر اعزام کرده است.

همچنین به غیر از ۳۲ دکل مخابراتی که بر اثر سیلاب به شدت تخریب شده، ۲۲۸۰ دکل مخابراتی دوباره به کار گرفته شده و مخابرات در بخش های عمده شهر جنگ جوئو با مشکل خاصی روبرو نیست.     

مردم نواحی جنوبی چین هرساله به دلیل نزدیکی به آبهای آزاد در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) تجربه باران های سیل آسا و سیلاب را همراه با خسارات جانی و مالی دارند.

شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته، جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین در سال ۱۹۹۸ میلادی است که نزدیک به چهار هزار نفر کشته شدند.

سال ۲۰۱۸  نیز بر اثر جاری شدن سیل و رانش زمین در مناطق مختلف چین صدها نفر جان خود را از دست دادند.

در سال ۲۰۱۴ هم بر اثر بارش باران های شدید و وقوع توفان «سولیک» در استان «سیچوان» این کشور که منجر به رانش زمین نیز شد، حدود ۳۰۰ نفر کشته و مفقود شدند و ۵۲۰ هزار خانه تخریب شد.

توفان «یوساگی» نیز در همین سال در جنوب چین حداقل ۲۵ کشته بر جای گذاشت و باعث بروز اختلال شدید در سیستم حمل و نقل و سرگردان شدن دهها هزار مسافر شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha