کمک ۲۵۰ میلیارد ریالی وزارت ورزش برای ساخت کمپ تیم ملی در کیش تصویب شد

کیش - ایرنا - مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش گفت: کمک ۲۵۰ میلیارد ریالی وزارت ورزش و جوانان به فدارسیون فوتبال برای ساخت کمپ تیم های ملی فوتبال در این جزیره تصویب شد.

عزیزالله فرضی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اعتبارات از سوی فدراسیون فوتبال برای ساخت کمپ دائمی تیم های ملی فوتبال جمهوری اسلامی در این جزیره هزینه می شود .

وی با بیان اینکه این اعتبارات در راستای تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان منطقه آزاد کیش و فدراسیون فوتبال و نتیجه بخش بودن اردوی تیم ملی در این جزیره در نتایج مسابقات فوتبال جمهوری اسلامی در صعود به مرحله جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تخصیص یافته است.

فرضی پور اضافه کرد: هم اکنون قرارداد ایجاد این کمپ دائمی بین فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی و سازمان منطقه آزاد کیش در حال نهایی شدن است و به محض عقد قرار داد تمام مفاد تفاهم نامه منعقد شده طرفین با استفاده از اعتبار مصوب به مرحله اجرا در می آید.

وی یادآور شد: بر اساس این تفاهم نامه فدراسیون فوتبال به منظور استفاده بهینه از زمین های چمن المپیک ۱ و ۲ این جزیره نسبت به استاندارد سازی تجهیزات آن، احداث مرکز سنجش قوای جسمانی، سالن تخصصی بدنسازی، مرکز هیدروتراپی و فیزیوتراپی در کنار مجموعه المپیک اقدام خواهد کرد.

مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش یادآور شد: این موسسه به نمایندگی از سازمان منطقه آزاد کیش در قالب برگزاری اردوی تیم ملی فوتبال در اردیبهشت و خرداد زمین های چمن المپیک را با صرف هزینه ۱۵ میلیارد ریال بهسازی کرده است.

وی افزود: قرار است تمام تیم های ملی فوتبال در رده های سنی مختلف آقایان و بانوان کشور و همچنین تیم های ملی فوتبال ساحلی و فوتسال نیز به اقتضای امکانات از خدمات این کمپ بهره مند شوند.

کیش دارای  ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.

هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha