عراقی ها برای پروازهای خارجی ملزم به ارائه کارت واکسن کرونا شدند

بغداد-ایرنا- شرکت هواپیمایی عراق روز یکشنبه اعلام کرد همه عراقی ها از آغاز ماه اکتبر آینده (۹ مهرماه ۱۴۰۰) ملزم به ارائه سند (گواهی بین المللی) واکسیناسیون کرونا برای پروازهای خارجی شدند.

به گزارش ایرنا، شرکت هواپیمایی عراق با استناد به مصوبه نخست وزیری این کشور اعلام کرد همه عراقی های مسافر به خارج از کشور باید از تاریخ اول اکتبر سال جاری میلادی گواهی بین المللی تایید کننده واکسیناسیون کووید ۱۹ را در کنار سایر مدارک لازم برای سفر ارائه دهند.

در این بیانیه آمده است: وضعیت های جسمی که مانع از تزریق واکسیناسیون می شود (از جمله بیماری های خاص مانع واکسیناسیون) یا مبتلایان به ویروس کرونا در سه ماهه پیش از سفر با گزارش های پزشکی از سوی کمیته های ویژه از ارائه گواهی واکسن کرونا معاف هستند اما باید آزمایش کرونا (پی سی آر) منفی را به همراه داشته باشند که ثابت می کند در زمان سفر مبتلا به کرونا نیستند.

عراق در روزهای گذشته با موج جدیدی از ابتلای روزانه حدود ۹ هزار نفر و مرگ حدود ۵۰ تن در نتیجه انتشار کرونا و گونه دلتای آن روبروست.

این در حالی است که بسیاری از مردم عراق باوری به پروتکل های سازمان جهانی بهداشت ندارند، هنوز ماسک نمی زنند، روبوسی می کنند و زیر بار تزریق واکسن با وجود اصرار مقامات این کشور و فراهم شدن آن در مراکز درمانی نمی روند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha