درگیری جوانان و افراد کم سن و سال قمی با کرونا گسترده‌است

قم - ایرنا - روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به‌بازدید رئیس این دانشگاه از بیمارستان امیرالمومنین (ع) از درگیری گسترده افراد کم سن و سال و جوانان در این استان با بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه این روابط عمومی، محمد رضا قدیر در بازدیدی ۳ ساعته و میدانی از شرایط بیماران کرونایی بیمارستان فوق در جریان آخرین وضعیت درمانی آنان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش در این بازدید وضعیت بخش‌ های مختلف اعم از تریاژ، اورژانس، بستری، آی. سی. یو و همچنین بخش‌های دیگر مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین حضور بیماران با سن کم و جوانان مبتلا به کرونا، از نکته‌های حائز اهمیت در این بیمارستان بود، که نشان از درگیری گسترده جوانان در موج پنجم کرونا دارد.

در روزهای اخیر و با شیوع قابل توجه کرونا در قم تعداد بستری شدگان کرونایی این استان به‌یک باره افزایش یافته و به‌بیش از ۶۲۰ تَن رسیده‌است.

قم از بیست و سوم تیرماه وارد مناطق قرمز و پرخطر کرونایی کشور شده‌است.

ویروس کرونا موجب بیماری عفونی «کووید۱۹» می‌شود و این ویروس ۲۴ آذر ۱۳۹۸ در شهر «ووهان» واقع در مرکز کشور چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام ‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۹ دی ۱۳۹۸ به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

«کرونا»، ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع است و از جمله راه‌های انتقال آن عطسه، سرفه، دست‌ دادن و روبوسی است؛ پزشکان توصیه می‌کنند، افراد علاوه بر پرهیز از دست‌دادن، روبوسی و حضور در مرکزهای عمومی؛ به‌ هنگام عطسه لازم است، جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا؛ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی همچون استفاده از «ماسک» و «فاصله‌گذاری اجتماعی» توصیه شده است.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و برای کسب آخرین اخبار دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته ‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

همشهریان قمی در صورت مشاهده هرگونه علامتی در رابطه با ویروس «کرونا» در خود و افراد خانواده، می‌توانند به «مرکزهای جامع سلامت» امام حسن عسکری(ع) در شهرک امام حسن عسکری(ع)، امام خمینی(ره) در بلوار شهید کریمی (بنیاد)، فرقانی در انتهای شیخ‌آباد، پردیس در پردیسان (خیابان ایمان)، خوراکیان در بلوار ۱۵ خرداد، بعثت در نیروگاه، شهدا در خیابان انقلاب اسلامی (چهارمردان)، پنبه‌چی در خیابان امام خمینی(ره) و جندقیان در خیابان زاویه مراجعه و خدمات «رایگان» دریافت کنند.          

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha