۹۸۰ مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند

بندرعباس- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اعلام وضعیت بحرانی استان از نظر شیوع کرونا، گفت: در حال حاضر ۹۸۰ مبتلا به این ویروس در بیمارستان های هرمزگان بستری هستند.

دکتر فاطمه نوروزیان یکشنبه شب با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار داشت: فقط در شبانه روز گذشته ۲۶۳ نفر مبتلای جدید در بیمارستان های هرمزگان بستری شدند که این آمارها بسیار نگران کننده و نشان دهنده روند صعودی شیوع کرونا در استان است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع بستری های کرونا در هرمزگان، ۱۰۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند که حال ۲۱ نفر از آنها بسیار وخیم گزارش شده و پزشکان امید چندانی به بهبودی آنها ندارند.

سخنگو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه آمار فوتی های کرونا در استان نیز یک روند صعودی دارد، گفت: در شبانه روز گذشته ۸ مبتلا به این ویروس با وجود تلاش بسیار پزشکان، جان خود را از دست دادند و آمار فوتی های کرونا در هرمزگان به یک هزار و ۶۱۰ نفر رسید.

وی با اشاره به تلاش نیروهای بهداشت و درمان برای سرعت بخشی به روند واکسیناسیون کرونا در هرمزگان، افزود: از امروز امکان ثبت نام برای افراد ۴۸ سال به بالا در استان فراهم شده و افرادی که در این سن قرار دارند برای ثبت نام به پرونده الکترونیک سلامت مراجعه کنند

دکتر نورزیان ابراز داشت: افراد بالای ۵۰سال که تاکنون واکسن دریافت نکرده و یا در سامانه سلامت ثبت نام نکرده اند با وارد شدن به سامانه سیب به نشانی salamat.gov.ir برای دریافت واکسن اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha