پنجمی ایران در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در مجارستان

تهران- ایرنا- تیم کشتی فرنگی نوجوانان با کسب دو مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود در رقابت های جهانی مجارستان پایان داد.

به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای اول لغایت سوم مردادماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران توسط سید مصطفی رضایی و علیرضا عبدولی در اوزان ۶۰ و ۷۱ کیلوگرم صاحب مدال نقره و علی جلالی عبدالوند در وزن ۹۲ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. علی احمدی وفا در وزن ۴۵ کلوگرم نیز پنجم شد.

در پایان این مسابقات تیم های گرجستان، اوکراین و روسیه به ترتیب با ۱۴۱، ۱۲۷ و ۱۲۴ امتیاز اول تا سوم شدند. تیم ایران نیز با کسب ۸۱ امتیاز پنجم شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:
 
در وزن ۴۵ کیلوگرم علی احمدی وفا  در دور اول با نتیجه ۵ بر صفر از سد لونت فیگ از مجارستان گذشت وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نیکیتا دمنتیف از اوکراین با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، احمدی وفا به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه ۸ بر صفر ماکسیم زاخاروف از بلاروس را مغلوب کرد و راهی دیدار رده بندی شد. احمدی وفا در این دیدار مقابل نوربولات بردیخولوف از قرقیزستان با نتیجه ۸ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم سامان ناصری پور در دور نخست با نتیجه ۷  بر ۴ مغلوب پاول بوندار از روسیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر روس در مرحله بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۱ کیلوگرم ابوالفضل شهرکی نیا در دور اول مقابل کادین ویلیامز از آمریکا با نتیجه ۶ بر ۳ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر آمریکایی در دور بعد، شهرکی نیا از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی اصغر سام دلیری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۱ مقابل والری مانگوتوف از روسیه شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، سام دلیری به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه ابتدا کوبن بوریبای از قزاقستان را با نتیجه ۳ بر صفر و ضربه فنی از پیش رو برداشت اما در مبارزه بعد مقابل و روپین از هند با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در وزن۶۰ کیلوگرم سید مصطفی رضایی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل عزیزبک یولدوشیف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۲ به پیروزی رسید. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۴ بر ۳ از سد عبداله سلیم اف از روسیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رضایی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر از سد راتی خوزروانیدزه از گرجستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه  ۴ بر ۱ مغلوب رازاک بیشیکیف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۵ کیلوگرم سید محمد مهدی میری در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۵ از سد سعید سوسوزا از قرقیزستان گذشت وی در دور دوم در مصاف با نیهات کارا از ترکیه با نتیجه ۶ بر ۱ مغلوب شد. و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، میری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۷۱ کیلوگرم علیرضا عبدولی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر نورل دویشونبکوف از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۴ تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مقابل عرفان میرزویف از اوکراین پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۲ روسلان نوراله یف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه ۲ بر ۱ مغلوب الکساندر سولووی از مولداوی شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۰ کیلوگرم امیررضا آریامقدم در دور نخست با نتیجه ۶ بر ۴ و ضربه فنی مغلوب میهایل گوتو از مولداوی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، آریامقدم از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم علی جلالی عبدالوند پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۴ مقابل ابوبکر خاسلاخانوف از بلاروس مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. جلالی عبدالوند در این گروه با نتیجه ۳ بر ۱ روسموس لیسما از استونی را مغلوب کرد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار هاراتون کراکاسیان از ارمنستان را با نتیجه ۱۳ بر ۶ مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امید پایدار در دور اول با نتیجه ۴ بر صفر داویت مگلادزه از گرجستان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل جوهر اوزاروف از قزاقستان با نتیجه ۲ بر ۲ پیروز شد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آرتور بویچوک از اوکراین با نتیجه ۵ بر ۲ و ضربه فنی مغلوب شد. و با توجه به مغلوب شدن کشتی گیر اوکراینی در دیدار بعد، پایدار حذف شد.

رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
۴۵ کیلوگرم: ۱- نیکیتا دمنتیف (اوکراین) ۲- اوزدبک خالیمبویف (ازبکستان) ۳- آنری خوزروانیدزه (گرجستان) و نوربولات بردیخولوف (قرقیزستان) ۵- علی احمدی وفا (ایران)
۴۸ کیلوگرم: ۱- یوکا جاواخادزه (گرجستان) ۲- سروت آنجی (ترکیه) ۳- فارایم مصطفی یف (آذربایجان) و یوسف اشرف اف (قزاقستان) ... ۱۰- سامان ناصری پور (ایران)
۵۱ کیلوگرم: ۱- نوریستان سویورکولوف (قرقیزستان) ۲- یوری توت (اوکراین) ۳- مالیک گیگیف (روسیه) و رحمان کریم اف (آذرباجیان) ... ۱۲- ابوالفضل شهرکی نیا (آیران)
۵۵ کیلوگرم: ۱- والری مانگوتوف (روسیه) ۲- کوری لند (آمریکا) ۳- باراتی ایناج (ترکیه) و تامازی گلونتی (گرجستان) ... ۷- علی اصغر سام دلیری (ایران)
۶۰ کیلوگرم: ۱- رازاک بیشکیف (قرقیزستان) ۲- سید مصطفی رضایی (ایران) ۳- راتی خوزروانیدزه (گرجستان) و سومیت (هند)
۶۵ کیلوگرم: ۱- ایمد خودژادزه (اوکراین) ۲- آنری پوتکارادزه (گرستان) ۳- میهات کارا (ترکیه) و آنکیت گولیا (هند) ... ۱۳- سید محمد مهدی میری (ایران)
۷۱ کیلوگرم: ۱- الکساندر سولوی (مولداوی) ۲- علیرضا عبدولی (ایران) ۳- دیمیتار راچف (بلغارستان) و روسلان نوراله یف (آذربایجان)
۸۰ کیلوگرم: ۱- آچیکو بولکوادزه (گرجستان) ۲- کمال الدین ماگومدوف (روسیه) ۳- جوجو صمداف (آذربایجان) و ایوان تسیبانیف (اوکراین) ... ۱۸- امیررضا آریا مقدم (ایران)
۹۲ کیلوگرم: ۱- ابوبکر خاسلاخانوف (بلاروس) ۲- ولادیسلاو لوب (اوکراین) ۳- علی جلالی عبدالوند (ایران) و تیمور چرنیشف (روسیه)
۱۱۰ کیلوگرم: ۱- دانیل چاسوینکوف (روسیه) ۲- نیکیتا اوسجانیکوف (آلمان) ۳- آرتور سارکیسجان (چک) و رافائل جکیرینس (یونان) ... ۸- امید پایدار (ایران)

رده بندی تیمی: ۱- گرجستان ۱۴۱ امتیاز ۲- اوکراین ۱۲۷ امتیاز ۳- روسیه ۱۲۴ امتیاز ۴- قرقیزستان ۸۷ امتیاز ۵- ایران ۸۱ امتیاز ۶- آذربایجان ۷۰ امتیاز ۷- قزاقستان ۶۷ امتیاز ۸- ترکیه ۶۲ امتیاز ۹- آمریکا ۵۶ امتیاز ۱۰- هند ۵۴ امتیاز

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha