فوتبال المپیک ۲۰۲۰؛ صدرنشینی ژاپن و کره جنوبی در روز حذف عربستان

تهران- ایرنا- نمایندگان آسیا عملکرد نسبتا خوبی در هفته دوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال المپیک توکیو داشتند.

به گزارش ایرنا، هفته دوم مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال المپیک ۲۰۲۰ با برگزاری چهار بازی به اتمام رسید که نمایندگان‌ آسیا در متن آن بوده و به دو برد و دو باخت دست پیدا کردند.

ژاپن در گروه نخست با نتیجه دو بر یک از سد مکزیک گذشت تا با ۶ امتیاز صدرنشین شود و راهش را برای رسیدن به مرحله بعد هموار کند. تاکفوسا کوبو و ریتسوا دوان، دو بازیکن تیم ملی بزرگسالان سامورایی‌ها گلزنان این تیم بودند. مکزیک در ۲۲ دقیقه پایانی با یک بازیکن کمتر بازی کرد و یک گل هم به ثمر رساند. مکزیک در حال حاضر با سه امتیاز تیم دوم جدول است. فرانسه و آفریقای جنوبی هم با سه و صفر امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

در گروه دوم کره جنوبی جشنواره گل به‌راه انداخت. این تیم با نتیجه چهار بر صفر رومانی را در هم کوبید تا شرایط گروه را پیچیده کند. در حال حاضر هر چهار تیم گروه دوم سه امتیازی هستند و کره به خاطر تفاضل بهتر صدرنشین است. تیم‌های هندوراس، نیوزلند و رومانی هم در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. رومانی در دقیقه ۴۵ و زمانی که با یک گل به خودی عقب بود ۱۰ نفره شد تا کره از این فرصت استفاده کند و در دقایق پایانی نیمه دوم فاصله را بیشتر کند.

فوتبال المپیک ۲۰۲۰؛ صدرنشینی ژاپن و کره جنوبی در روز حذف عربستان

در گروه سوم اسپانیا به سختی با تک گل میکل اویارزابال در دقیقه ۸۱ از سد استرالیا عبور کرد و با چهار امتیاز به صدر جدول راه پیدا کرد. استرالیا نیز با تحمل اولین شکست سه امتیازی ماند و بالاتر از آرژانتین در رده دوم قرار گرفت. بعد از آلبی سلسته سه امتیازی مصر با یک امتیاز قعرنشین است.

در گروه چهارم هم تیم فوتبال آلمان با نتیجه پرگل سه بر ۲ به سختی از سد عربستان سعودی گذشت. آلمان‌ دو بار پیش افتاد اما هر بازی نماینده آسیا کار را به تساوی کشاند تا اینکه فلیکس اودوخای در دقیقه ۷۵ و در حالی که آلمان ۱۰ نفره بود گل پیروزی‌بخش را به ثمر رساند. ندیم امیری، بازیکن فارسی‌زبان آلمان مانند بازی اول موفق به گلزنی شد. با این برد آلمان‌ها سه امتیازی شدند و در رده سدوم جای گرفتند. عربستان هم با صفر امتیاز قعرنشین ماند و از دور مسابقات کنار رفت. در این گروه برزیل و ساحل عاج با چهار امتیاز اول و دوم هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha