آتش‌سوزی در کارخانه سیمان چهارمحال و بختیاری مهار شد

شهرکرد -ایرنا- معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در کارخانه سیمان شهرکرد گفت: این آتش‌سوزی با اعزام سه گروه آتش‌نشان مهار شد.

محمد کاظم منزوی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تغییر ولتاژبرق در یکی از پست‌های کوره سیمان این کارخانه باعث بروز آتش‌سوزی در یکی از مشعل‌های کوره شد که با اعزام گروه‌های آتش‌نشان از بروجن و فرخشهر و همچنین آتش‌نشانی کارخانه آتش‌سوزی مهار شد.

وی با اشاره به اینکه هنوز اطلاعات دقیق از علت وقوع حادثه و میزان خسارت مشخص نیست، گفت: کابل‌های سیستم برقی این کارخانه که به کوره‌ها متصل می‌شود زیرزمینی است و کارشناسان تخصصی سیمان و برق در حال اعزام به منطقه هستند تا علت و میزان خسارت را برآورد شود.

منزوی با تاکید بر اینکه برق سیمان شهرکرد وصل شد و برنامه‌ریزی شده بود که از ۲ سه روز دیگر تولید کلینکر در این کارخانه آغاز شود، افزود: برای رفع مشکل از کارشناسان استان‌های دیگر نیز برای بررسی موضوع کمک خواسته شده تا برآورد خسارت و تعویض قطعات آسیب‌دیده و پست برق انجام شود و کارخانه راه‌اندازی شود.

به گفته وی، این آتش‌سوزی در منطقه‌ای رخ داده که کانال زیرزمینی است و خسارت جانی و جرحی نداشته است.

مدیر آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر بروجن نیز با اشاره به مهار آتش‌سوزی در این کارخانه با تلاش ۲ساعته آتش‌نشانان گفت: این آتش‌سوزی ساعت ۱۵:۳۵ در تماس تلفنی گزارش آتش‌سوزی در پست برق شماره سه کارخانه سیمان شهرکرد اعلام شد.

اسماعیل یزدانی افزود: گروه اطفاء آتش‌نشانی سفیددشت و فولاد سفید دشت به محل اعزام شد.

وی اظهارداشت: این حادثه خسارت جانی نداشت و علت و میزان خسارات توسط کارشناسان این اداره در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا، مجتمع سیمان شهرکرد وابسته به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در فاصله ۳۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد و برای ۳۰۰ نفر شغل فراهم کرده است

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha