۱۵۵ میلیارد ریال اعتبار درمانی برای بیماران خاص قزوین اختصاص یافت

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: ۱۵۵ میلیارد ریال اعتبار درمانی از سوی وزارت بهداشت برای درمان بیماران خاص قزوین اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، مریم بیدخام روز یکشنبه در نشست هماهنگی برای اعطای تسهیلات و بررسی مشکلات بیماران خاص استان  قزوین افزود: این اعتبار به شکل تسهیلات به بیماران خاص مانند تالاسمی، هموفیلی، اوتیسم و غیره و همچنین بیماران سرطانی و زوج‌های ناباروری که دارای شرایط لازم باشند اعطا می‌شود.

وی اضافه کرد:  با توجه به هزینه های بالای درمانی و دارویی بیماران یاد شده، ضرورت حمایت و مساعدت های لازم به آنان از سوی وزارت بهداشت لحاظ شده و این تسهیلات از طریق بانک‌های عامل به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود.

بیدخام تصریح کرد: این بیماران در شرایط کنونی که کرونا در جامعه تاخت و تاز می‌کند، بیشتر از سایر گروه‌ها در معرض آسیب هستند و به همین دلیل نیز توجه به شرایط سلامت آنها باید بیش از سایر اقشار در دستور کار متولیان سلامت قرار  گیرد.

این مسؤول بیان داشت: بیمارانی که تحت پوشش انجمن‌های حمایتی هستند از طریق این نهادها و کسانی که تحت پوشش نیستند از طریق مراجعه به دانشگاه علوم پزشکی می‌توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

بیدخام به نقش تشکل‌های مردم نهاد در حوزه بیماران خاص اشاره کرد و اظهار داشت: حمایت‌های اجتماعی از این بیماران در قالب تشکل‌ها و سازمان‌های حامی مختلف اهمیت زیادی دارد؛ چرا که این انجمن‌ها به عنوان حامی و مطالبه گر حقوق  بیماران خاص می توانند موضوعات مرتبط با آنان را پیگیری کنند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین به فرآیند شناسایی بیماران از طریق نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و نیز مددکاران دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان ها اشاره کرد و گفت: برای شناسایی بیماران خاص و برخورداری آنها  از ظرفیت سازمان های مردم نهاد ضروری است که با اطلاع رسانی مناسب به همه بیماران پیگیر رفع مشکلات آن‌ها باشیم.

بیدخام خاطرنشان کرد: قرار شده بانک‌های عامل استان قزوین با تسهیل در دریافت تضامین بانکی شرایط این بیماران را لحاظ کرده و کمک کنند تا این افراد بتوانند هرچه سریع تر از این خدمات برخوردار شوند.

وی یادآور شد: همه نهادهای متولی حوزه بهداشت و سلامت وظیفه دارند با حمایت و مساعدت مستمر آرامش خاطر لازم را برای خانواده این بیماران ایجاد کرده و خیران نیز باید همانند گذشته همراه و پشتیبان این افراد باشند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha