۵۸۶نفر در گچساران آموزش فنی و حرفه ای فرا گرفتند

گچساران- ایرنا- رئیس اداره فنی و حرفه ای گچساران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۸۶ نفرآموزش‌های فنی و حرفه ای را در این شهرستان فرا گرفته اند.

افشین محمودی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آموزش‌ها در مراکز ثابت دولتی اداره آموزش فنی و حرفه‌ای گچساران و در بخش‌های زندان‌ها، صنایع، صنوف، جوار دانشگاه و سیار شهری در قالب ۷۱ دوره به متقاضیان ارائه شده است.

رئیس اداره فنی و حرفه ای گچساران گفت:دوره های مهارتی فنی وحرفه ای این شهرستان در رشته‌هایی مانند برق، تعمیر لامپ‌های الکتریکی کم مصرف، صنایع ساختمان، پرورش زنبور عسل، جوشکاری، نقاشی ساختمان، تعمیر کولر،  تراشکاری و فرزکاری و جوشکاری تأسیسات برگزار می شود.

محمودی نژاد در ادامه افزود :گروه های هدف فنی و حرفه ای مشتمل بر دانش آموزان، دانشجویان ،سربازان وظیفه، زنان سرپرست خانواده و بدسرپرست ،افراد زیرپوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی، زندانیان و همچنین خانواده های آسیب پذیر ،عشایر و روستائیان هستند.

وی عنوان کرد: تعهدات آموزشی فنی و حرفه ای گچساران در سال جاری ۳۳۹ هزار و ۷۲۷ نفر ساعت است که این آموزش ها در ۱۹ رشته آموزشی در بخش های صنعت،خدمات و کشاورزی در حال برگزاری است.

محمودی نژاد تصریح کرد:تامین تجهیزات و مواد مصرفی برای آموزش های زیرساخت مهارت آموزی محسوب می شود و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و صنعت، تجهیزات آموزشی موجود در کارگاه های این شهرستان پاسخگوی نیاز بازار کار نیست.

وی گفت:به روز رسانی و تجهیز کارگاه های آموزشی فنی وحرفه ای گچساران نیازمند پیگیری های بیشتر مسوولان استانی و شهرستانی است.

محمودی نژاد گفت: از ایده ها وانتقادهای سازنده صاحب نظران جهت پیشرفت و بهتر شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استقبال می‌کنیم.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران درجنوب غربی استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha