مولایی، فرهنگ موسیقایی را عاشقانه، میراث‌داری کرد

تهران-ایرنا- مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت منوچهر مولایی نوازنده تنبک و مدرس موسیقی شیراز را تسلیت گفت و نوشت: مولایی، فرهنگ موسیقایی را عاشقانه، میراث‌داری کرده است.

 به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد اله‌یاری، در پیامی درگذشت منوچهر مولایی نوازنده تنبک و مدرس موسیقی شیراز را تسلیت گفت.

در متن پیام تسلیت محمد اله‌یاری آمده است:
«مرحوم منوچهر مولایی نماینده خاندانی سربلند از موسیقی شیراز بود و با  نوازندگی ساز تنبک و آموزش نغمه‌های اصیل دوام و قوام بخشید و فرهنگ موسیقایی را عاشقانه، میراث داری کرده است.  آثار سال های عمر زنده یاد مولایی در موسیقی و آموزش به یادگار می ماند.

این فقدان تلخ را به هنرمندان شریف شیراز و به ویژه خانواده محترم ایشان تسلیت می‌گویم. روحشان شاد و یادگارهای هنری ایشان ماندگار باد.»

به گزارش ایرنا، منوچهر مولایی متولد ۱۳۱۷ و از نوازندگان چیره دست تمبک و مدرس موسیقی بود که طی سالها زندگی پربار هنری، به پرورش شاگردان بسیاری همت گمارد.

 وی توجه بسیاری به حفظ و اشاعه موسیقی محلی شیراز و فارس داشت و از هنرمندان شیرازی بود که با بزرگان موسیقی ایران از جمله غلامحسین بنان، فرهنگ شریف، فضل الله توکل، جلیل شهناز، پرویز یاحقی، حسن ناهید، رضا ورزنده، محمودی خوانساری، انوشیروان روحانی، همایون خرم، مهرداد کاظمی و... همکاری داشت.

استاد منوچهر مولایی هنرمند شیرازی و پیشکسوت موسیقی شیراز امروز در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha