۳۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارحال و بختیاری گفت: با شناسایی ۳۵۰ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته همچنان روند افزایشی شیوع کرونا در استان در حال پیشروی است.

مجید شیرانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بار مراجعات روزانه بیماران مشکوک به ویروس کرونا در استان در حال افزایش است به طوری که در شبانه‌روز گذشته ۸۱۸ نفر به مراکز درمانی و بهداشتی استان مراجعه کردند که با انجام نمونه‌گیری ابتلای ۳۵۰ نفر قطعی شد.

وی با بیان اینکه ۴۰ بیمار جدید در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان پذیرش شد، اظهار داشت: تمامی ظرفیت‌های بخش بستری استان به کار گرفته شده است  و هم اینک ۳۸۶ بیمار در بخش‌های ویژه کرونا در استان بستری هستند و چنانچه روند افزایش بیماران بستری تداوم یابد با چالش تامین فضای بیمارستانی مواجه خواهیم شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارحال و بختیاری با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان گزارش نشده است، افزود: کماکان تعداد فوتی‌های ناشی از این ویروس در استان یک هزار و ۱۸۵ نفر است.

شیرانی با تشریح وضعیت شهرستان‌های استان در خصوص شیوع کرونا، نسبت به افزایش شیوع کرونا در شهرستان سامان هشدار داد و گفت: احتمال اینکه این شهرستان از وضعیت زرد به نارنجی تغییر رنگ دهد وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: در سایر شهرستان‌ها نیز روند افزایش بیماران بستری و سرپایی کم و بیش در حال افزایش و یا در وضعیت ثبات است.

هم‌اینک شهرستان‌های شهرکرد، بروجن و فارسان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های لردگان، اردل، کیار در وضعیت در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های کوهرنگ، خانمیرزا، بن و سامان در وضعیت زرد (خطر متوسط) شیوع کرونا قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha