۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۸
کد خبرنگار: 1363
کد خبر: 84415502
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ خبر کوتاه از استان اصفهان

اصفهان_ ایرنا _ اختصاص ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی روستایی خور و بیابانک و کشف بیش از۶۳ کیلوگرم تریاک در نایین، ۲ خبر کوتاه از استان اصفهان است.

خور و بیابانک 

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خور و بیابانک گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی روستایی این شهرستان اختصاص یافت.

علی ایزدی در گفت و گو با ایرنا افزود: اجرای سنگ کاری، جدول‌گذاری و کانیو، پیاده‌روسازی، زیرسازی و آسفالت معابر از جمله طرح‌های اجرا شده یا  در دست اقدام است.
وی گفت: هزینه این طرح‌ها از محل اعتبارات سال۹۹ بوده که با پیگیری نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و همچنین مساعدت‌ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تامین شده است.

وی با اشاره به افزایش۳۰۰ درصدی اعتبارات نسبت به سال ۹۸ گفت: برای آسفالت معابر روستایی ۴۲ تُن قیر رایگان و ۹ هزار و ۲۷۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است که آسفالت ۱۴ هزار و ۶۰۰ مترمربع از معابر روستاهای مهرجان، بیاضه، عروسان گلستان و ابراهیم آباد در حال انجام است.
ایزدی خاطرنشان کرد:برای ارائه این خدمت ۴۲ تُن قیر رایگان در قالب تفاهمنامه سه‌جانبه عملیات آسفالت گرم معابر با مشارکت دهیاری اختصاص یافته که با پیگیری‌ بخشدار مرکزی شهرستان، هزینه پُخت، حمل و پخش آسفالت توسط دهیاری و شورای اسلامی تامین شده است.
سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خور و بیابانک افزود: از محل اعتبارات سال ۹۹ عملیات زیرسازی ۱۵ هزار مترمربع، پیاده‌روسازی ۶۰۰ مترمربع، هشت هزار و ۴۰۰ متر طول جدول، کانیو و ۵۶۰ متر طول مالون سنگی و ۳۸۰ مترمربع سنگ کاری اجرا شد.

شهرستان کویری خور و بیابانک در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.

 نایین

فرمانده انتظامی نایین گفت: در بازرسی از یک دستگاه سواری وانت بیش از ۶۳‌ کیلوگرم‌ تریاک کشف شد.

سرگرد هادی کیان مهر در گفت‌ وگو با ایرنا افزود: این مقدار مواد که در خودرو جاسازی شده بود توسط ماموران انتظامی شناسایی و کشف و ضبط شد.
وی گفت: در این زمینه ۲ سوداگر مرگ دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد.
فرمانده انتظامی نایین، مواد مخدر را یک "ابَر آسیب" برشمرد و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید بر فرزندان خود و دوستان آنها نظارت بیشتری داشته باشند تا از مبتلا شدن آنها به این آسیب و گرفتار شدن در دام اعتیاد پیشگیری کنند.
به گزارش ایرنا؛ روزانه افزون بر ۲۵ هزار دستگاه خودرو از جاده‌های نایین عبور می‌کنند و گلوگاه شهید شرافت این شهرستان  یکی از ایستگاه‌های مهم کشف کالای قاچاق و مواد مخدر در کشور است.
شهرستان نایین در ۱۴۰ کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha