افزایش شمار نظامیان اتریشی در مرز شرقی برای جلوگیری از ورود پناهجویان

تهران – ایرنا – اتریش اعلام کرد که برای جلوگیری از ورود پناهجویان و مهاجران غیرقانونی به این کشور، تعداد بیشتری نظامی در مرز شرقی اش با اسلوونی و مجارستان مستقر می کند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، «کارل نهامر» وزیر کشور اتریش و «کلودیا تانر» وزیر دفاع این کشور در جریان یک کنفرانس خبری، استقرار این نیروها را اعلام کردند.

وزیر کشور اتریش با اعلام اینکه مقررات مهاجرتی اتحادیه اروپا در ارتباط با مهاجران غیرقانونی بی تاثیر بوده، گفت که شمار نظامیان اتریشی مستقر در مرزهای شرقی این کشور به زودی از یک هزار نفر به یک هزار و ۴۰۰ تن می رسد که عمده دلیل آن تحولات در مرز مجارستان است.

نهامر با اشاره به افزایش جمعیت افغان ها در اتریش یادآور شد که این کشور حمایت لازم را از اتحادیه اروپا دریافت نمی کند و نمی تواند با همراهی آلمان مشکل این اتحادیه در زمینه افغانستان را حل کند.

وزیر دفاع اتریش نیز اعلام کرد که ۲۰۰ قاچاقچی انسان پیشتر در سال جاری در مرز مجارستان بازداشت شدند.

وی تاکید کرد که از اینرو، شمار نظامیان مستقر در مرزهای مشترک اتریش با اسلوونی و اسلواکی ممکن است به ۲ هزار نفر افزایش یابد.

به گزارش ایرنا، سوری ها در سه ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی با ۶۳۱ مورد، در رتبه نخست درخواست کنندگان پناهندگی از اتریش قرار گرفتند. ایرانی ها با ۱۸۹ درخواست، پس از سوری ها (۶۳۱ مورد) و افغان ها (۵۹۷) رتبه سوم را دارا بودند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha