نوبخت کسب مدال طلای المپیک را تبریک گفت/تا باد چنین بادا

تهران- ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه در پیامی کسب مدال‌ طلا و عنوان قهرمانی در رشته تیراندازی و موفقیت در برخی رشته‌های المپیک توکیو را تبریک گفت.

به گزارش ایرنا، در پی پیروزی تیم ملی والیبال ایران در مقابل لهستان و کسب مدال طلا در تیراندازی در روز نخست المپیک ۲۰۲۰ توکیو، «محمدباقر نوبخت» معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در پیامی، این موفقیت را به مردم ایران تبریک گفت.

در پیام نوبخت آمده است: آغاز طلایی حضور ورزشکاران ایران در سی‌ودومین دوره بازی‌های المپیک به میزبانی توکیو را به هموطنان عزیز تبریک می‌گویم. پیروزی تیم والیبال ایران در برابر لهستان به عنوان قهرمان جهان در سال ٢٠١٨ و کسب نخستین مدال طلا در رشته تیراندازی که توام با ثبت رکوردی جدید در تاریخ المپیک بود، موجی از شادی و شعف را برای مردم ایران زمین به ارمغان آورد که شایسته تقدیر است. تا باد، چنین بادا.

سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک از یکم تا هغدهم مرداد ماه در توکیو برگزار می‌شود که ایران ۶۸ سهمیه شامل ۱۱ زن و ۵۷ مرد در ۱۶ رشته ورزشی حضور خواهد داشت که از این میزان در ۱۴ رشته، ۴۴ نفر با سهمیه انفرادی قرار دارند.

از ۴۴ سهمیه انفرادی، ۳۴ نماینده (۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار در المپیک حضور دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha