جانبازان بالای ۲۵ درصد خراسان شمالی واکسن کرونا زدند

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت : تمام جانبازان ۲۵ درصد به بالا ی استان و همسران جانباز ۷۰ درصد به بالا براساس سند واکسیناسیون وزارت بهداشت و درمان مرحله اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

عزیز رضایی روزیکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  براساس این دستورالعمل ۸۶۰ نفر از جانبازان ۲۵ درصد  خراسان شمالی مرحله اول واکسن کرونا را تزریق کردند که از این تعداد ۶۰ نفر همسران جانبازان ۷۰ درصد هستند.

وی افزود: پیش از این نیز 305 جانباز  ۵۰ و ۷۰ درصد به بالا و 41 جانباز قطع نخاعی استان خراسان شمالی نیز 2 دوز واکسن کرونا را دریافت کردند.

خراسان شمالی ۲ هزار و ۷۷۵ شهید و هفت هزار جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

تاکنون ۸۶ هزار دوز واکسن وارد استان شده و  ۷۲ هزار دوز نیز تزریق شد که  یکهزار و ۵۰۰ واکسن کوو برکت  ایرانی نیز به استان تحویل شد که به افراد واجد شرایط تزریق می شود.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشت و از هفته جاری وارد موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سوه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شد.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان خراسان شمالی جان خود را از دست دادند.

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از هشت شهرستان ، سه شهرستان بزرگ شامل بجنورد، اسفراین و شیروان که ۷۵ درصد از جمعیت حدود ۹۰۰ هزار نفری این استان را در خود جای دادند، در وضعیت قرمز، شهرستان مانه و سملقان، جاجرم و راز و جرگلان در وضعیت نارنجی و  گرمه و فاروج نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha